Kontenery mieszkalne – czy to rozwiązanie dla ciebie?

  • 02.12.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Kontenery mieszkalne – czy to rozwiązanie dla ciebie?
Kontenery mieszkalne mogą wydawać się mało oczywistym rozwiązaniem – kojarzą się z ciasnotą i polowymi warunkami życia. Jednak dzisiaj, producenci oferują nam znacznie więcej. Kontenery mieszkalne mogą okazać się rozwiązaniem czy to tymczasowym, czy na dłuższy okres. Co warto wiedzieć o tych konstrukcjach?

Standardy

Kontenery mieszkalne posiadają wszelkie standardy wymagane do normalnego funkcjonowania, a są to: klimatyzacja i wentylacja, odpowiednia izolacja, możliwość podłączenia instalacji elektrycznej oraz wodnej. Wyposażone są również w okna, których układ bez problemu możemy modyfikować wedle naszych potrzeb. Możliwy jest również montaż parkietu lub paneli podłogowych, co sprawi, że poczujemy się jak w domu. Niektóre modele posiadają także systemy antywłamaniowe.

A co z metrażem? Nie musimy obawiać się braku miejsca – kontenery możemy łączyć ze sobą, tworząc przestrzeń dla wszystkich domowników. Dzięki temu rozwiązaniu, mamy bardzo dużą dowolność w tworzeniu własnego mieszkania.

Zalety

Jedną z większych zalet jest z pewnością czas oczekiwania na przeprowadzkę. Kontener mieszkalny, wyposażony i gotowy do zamieszkania możemy otrzymać już po trzydziestu dniach! Jest to znacznie krótszy czas, w porównaniu do budowy domów murowanych.

A co za tym idzie, koszta kupna czy wynajmu takiego kontenera są kolosalnie niższe, w porównaniu z bardziej standardowymi rozwiązaniami. Dostajemy w pełni gotową do zamieszkania przestrzeń, w krótkim czasie i za niewielkie pieniądze. Te atuty zdecydowanie przemawiają na korzyść takich konstrukcji.

Nie można również zapomnieć o plusie, jakim jest mobilność kontenerów. Mogą podróżować z nami nawet kilkadziesiąt i kilkaset kilometrów. W momencie, w którym zechcemy zmienić scenerię, nie musimy przejmować się problemami z szukaniem nowego lokum. Dzięki lekkiej konstrukcji, nie będziemy mieli problemu z transportem kontenera.

Źródło: Mastertec

Nietypowe rozwiązania

Choć sam wybór kontenera może wydawać się nieoczywisty, to właśnie w tym kryje się jego siła! Kontenery mieszkalne są bardzo przyjazne ciekawym projektom i nietypowym rozwiązaniom. Łącząc moduły, nawet jeden na drugim, możemy stworzyć swoją niepowtarzalną przestrzeń, która daje zdecydowanie więcej możliwości, niż mieszkanie w kawalerce w bloku.

Jest to również spore pole do popisu dla designerów i wszystkich tych, którzy uwielbiają urządzać wnętrza. Kontenery mieszkalne sprzyjają minimalizmowi, co jest i ciekawym wyzwaniem i (być może) okazją do zmiany nawyków życiowych, pozbycia się zbędnego mienia i pójścia w stronę bardziej ekologicznych rozwiązań.

Warto pamiętać

Domy kontenerowe zapewniają pełną ochronę przed warunkami pogodowymi, są wyposażone w łazienkę i mogą zostać przez producenta zaprojektowane od A do Z, tak że możemy się wprowadzić od chwili oddania nam kontenera. Stanowią świetną alternatywę dla innych rozwiązań, będąc tanią i funkcjonalną opcją.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: