Dla kogo jest praca w Lublinie? Jakich specjalistów szukają pracodawcy w Lublinie?

  • 21.05.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Dla kogo jest praca w Lublinie? Jakich specjalistów szukają pracodawcy…
Lublin to jedno z prężniej rozwijających się miast na wschodzie Polski. Chociaż określane jest jako miasto typowo akademickie i przyjazne studentom, także zagranicznym, zapotrzebowanie na pracowników jest całkiem spore, jednak nie w każdej branży. Jakich specjalistów szukają pracodawcy w Lublinie?

Gdzie szukać pracy w Lublinie?

Największym źródłem informacji na temat pracy jest oczywiście Internet. Dzięki niemu można nie tylko znaleźć ciekawe oferty, ale też poszukać opinii na temat danej firmy, która aktualnie prowadzi rekrutację i sprawdzić, co sądzą o niej byli lub obecni pracownicy. Duży wybór ogłoszeń o pracę w Lublinie widoczny jest na praca.money.pl/praca-lublin-m1.html, gdzie dostępne są anonse z różnych branż. A w której z nich jest największe zapotrzebowanie na pracowników?

 

Zawodowi kierowcy w Lublinie

Największe zapotrzebowanie na pracowników zgłaszają firmy transportowe, spedycyjne, a także związane z komunikacją. Poszukiwani się więc kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych. Pojawiają się także ogłoszenia o pracę dla kierowców busów na terenie Polski i poza granicami kraju. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników zgłasza też często Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Oferty skierowane są do kierowców autobusów i trolejbusów, oczywiście z uprawnieniami. Zdarza się także, że organizowane są kursy przygotowawcze do wykonywania tego zawodu prowadzone przez MPK.

 

Księgowi

To, co może dziwić, to duże zapotrzebowanie na księgowych. Mimo iż w Lublinie biura rachunkowe powstają jak grzyby po deszczu, wciąż w wielu firmach brakuje osób, które znałyby się na księgowości. Warto wziąć to pod uwagę chcąc zmienić branżę lub szukając kursów umożliwiających znalezienie pracy w nowym zawodzie.

 

Spawacze

W Lublinie wiele jest firm związanych z przemysłem i produkcją, w związku wiele ogłoszeń skierowanych jest do osób, które mają konkretny fach w ręku. Najwięcej ofert dotyczy pracy spawacza. Aby nim zostać trzeba jednak skończyć specjalistyczną szkołę o tym kierunku lub zrobić kurs, dzięki któremu zyska się uprawnienia do wykonywania tego zawodu.

 

Personel medyczny

W Lublinie pojawia się także zapotrzebowanie na personel medyczny. Głównie oferty dotyczą pracy dla pielęgniarzy i położnych. Rekrutują nie tylko szpitale państwowe, ale też powstające nowe placówki prywatne lub te posiadające umowy z NFZ.

 

Pracownicy gastronomii

W mieście pojawia się coraz więcej nowych restauracji i kawiarni, głównie w Śródmieściu i na Starym Mieście. To wiąże się oczywiście z wieloma ofertami pracy dla osób, które mają doświadczenie w gastronomii. Poszukiwani są nawet szefowie kuchni, ale też kucharze, pomocnicy kuchenni, kelnerzy i barmani. Największe zapotrzebowanie jest latem, kiedy w Lublinie prężnie działają ogródki piwne.

 

Jak widać, ofert pracy w Lublinie nie brakuje, jednak są one skierowane do konkretnych specjalistów. Z łatwością zatrudnienie znajdą kierowcy, księgowi, personel medyczny, spawacze i pracownicy gastronomii. Warto wziąć to pod uwagę stojąc jeszcze przed podjęciem decyzji o dalszej karierze. Zawsze można bowiem przebranżowić się i znaleźć pracę, na którą jest zapotrzebowanie w Lublinie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: