Mieszkania na sprzedaż w Lublinie – w jakiej dzielnicy warto zamieszkać?

  • 14.12.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Mieszkania na sprzedaż w Lublinie – w jakiej dzielnicy warto zamieszkać?
Lublin to przyjemne do życia miasto. Nie brakuje w nim nowoczesnych osiedli, zadbanych kamieniczek czy urokliwych ulic. To wpływa na dosyć wysokie ceny nieruchomości, ponieważ nie ustępują one innym dużym miastom. A w jakiej dzielnicy Lublina warto kupić mieszkanie?

Mieszkania na sprzedaż w Lublinie – gdzie szukać?

Nieruchomości na sprzedaż warto szukać przede wszystkim w Internecie. Znaleźć można zarówno lokale z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Mieszkania na sprzedaż w Lublinie przejrzysz na Sprzedajemy.pl, gdzie dostępne są nieruchomości z różnych dzielnic miasta. Nie brakuje tam ogłoszeń ze Śródmieścia, Czechowa, Węglina czy LSM. Lokale na sprzedaż można znaleźć także w biurach nieruchomości. To również dobry sposób na znalezienie własnego M. Prowizję dla agenta pokrywa zazwyczaj strona sprzedająca, zatem koszty poszukiwań mieszkania przez wyspecjalizowane biuro nieruchomości nie będą w tym przypadku wysokie. Osoby, które cenią sobie tradycyjne poszukiwanie lokali, skorzystać mogą z gazet, w których zamieszczane są ogłoszenia o sprzedaży mieszkań z krótkim opisem nieruchomości, ceną i danymi kontaktowymi.


Mieszkania w Lublinie – w jakiej dzielnicy warto mieszkać?

Wiele jest dzielnic, które prężnie się rozwijają. Lublin stale się rozbudowuje i powstają nowoczesne osiedla zlokalizowane nie tylko na obrzeżach miasta, ale i w modnych dzielnicach. Nawet w centrum, które jest już ściśle zabudowane, powstają nowe bloki, na przykład w okolicy ul. Dolnej 3-go Maja, która jest w bliskim sąsiedztwie najważniejszych miejsc w Lublinie.


Dobrze żyje się oczywiście w Śródmieściu. Większość nieruchomości w tym regionie dotyczy rynku wtórnego. Mieszkania w centrum Lublina cieszą się ogromną popularnością i znikają z rynku z prędkością światła. Równie chętnie kupowane są nieruchomości w dzielnicach sąsiadujących ze Śródmieściem. Chodzi tu o LSM, Czechów i Wieniawę. Wpływ na duże zainteresowanie lokalami w tej okolicy ma wpływ nie tylko niewielka odległość od centrum, ale także obecność największych lubelskich uczelni, na których studiują osoby z całej Polski.

 

W jakich dzielnicach Lublina powstają nowe mieszkania?

Najwięcej nowych inwestycji powstaje na Felinie, Bronowicach i Czubach. Są to dzielnice nieco oddalone od centrum, ale są z nim świetnie skomunikowane, głównie za sprawą autobusów i trolejbusów. Powstają tam inwestycje nie tylko mieszkaniowe, ale i handlowe, co zwiększa atrakcyjność tych dzielnic. W dodatku nie jest tam tak głośno, a w pobliżu jest dużo zieleni, przez co tak chętnie przeprowadzają się tam rodziny z dziećmi.


Jakie są ceny mieszkań w Lublinie?

Ceny mieszkań w Lublinie nie różnią się zbytnio od nieruchomości w innych dużych miastach Polski. Zaobserwować można nawet niewielki trend wzrostu. Średnio za metr kwadratowy w Lublinie trzeba zapłacić ok. 5400 zł. Nieruchomości na rynku pierwotnym oraz w Śródmieściu są oczywiście znacznie droższe. W ich przypadku cena może wzrosnąć nawet do 7 tysięcy za metr kwadratowy. Nie bez znaczenia jest także standard nieruchomości. Można oczywiście znaleźć tańsze mieszkania, ale najczęściej znajdują się one w mało popularnych dzielnicach lub są przeznaczone do remontu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: