Jak dobrze dobrać szpilki?

  • 23.10.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak dobrze dobrać szpilki?

Buty na wysokim obcasie są dzisiaj bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej, a w związku z tym wiele kobiet często pyta: „czy noszenie szpilek może być szkodliwe dla mojego ciała?”. Badania wykazały, że buty na wysokim obcasie mogą prowadzić do problemów, takich jak ból kolan – ale wtedy, gdy:

 

  • nosi się je bez przerwy

  • są nieodpowiednio dobrane

 

Czasami okazja wymaga założenia wspaniałej pary szpilek, ale nikt nie chce przecież poświęcić swojego zdrowia i dobrego samopoczucia dla mody. Poniższe wskazówki pokazują najczęstsze błędy popełniane przez kobiety podczas wybierania szpilek, zapoznanie się z nimi pomoże Ci w wyborze tych najbardziej dopasowanych, co przełoży się nie tylko na walory względem mody, ale też wygody i zdrowia.

 

Źle dopasowane szpilki – jak ich uniknąć?

Jeśli istnieje luka między butem a piętą - wskazuje ona na to, że but jest za duży, a to może spowodować przesunięcie stopy w bucie podczas chodzenia i na pewno doprowadzi do bólu i dyskomfortu. W tym przypadku prawdopodobnie wybrałaś szpilki w złym rozmiarze. Możesz być zaskoczona tym, że rozmiar Twojego buta może się sporo zmienić wraz z biegiem lat. Zmianę wielkości stopy często można przypisać zmianom hormonalnym i naturalnym zmianom w tkance miękkiej, które występują wraz z wiekiem.

Lepszy wybór: następnym razem, gdy będziesz kupować szpilki, upewnij się, że porządnie zmierzysz stopę zarówno pod względem długości, jak i szerokości. Pamiętaj, że buty o odpowiednim rozmiarze mogą nie zawsze dobrze pasować, więc warto czasem spróbować kilku różnych stylów, aż znajdziesz najbardziej wygodnie dopasowane.


Jednym z najczęstszych problemów dla pań chodzących na wysokich obcasach jest ból pod poduszką stopy. Wyższy obcas oznacza większy nacisk na tę część stopy, kostki i kolana. Aby tego uniknąć wejdź na Manwoman.co i wybierz szpilki wykonane z materiału, który może zapewniać lepszą amortyzację np. naturalna skóra. Zwróć też uwagę na grubość obcasa – im większa, tym bardziej stabilna. Uwzględniając te kwestie na pewno znajdziesz szpilki odpowiednie dla siebie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: