Jak wybrać konto dla młodych?

  • 13.05.2022, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać konto dla młodych?
W dzisiejszych czasach dostęp do własnego konta bankowego daje nam ogromne możliwości, zarówno w obszarze otrzymywania bezgotówkowych wpłat, jak i także samodzielnego dysponowania środkami finansowymi. Nikt już nie wyobraża sobie funkcjonowania w nowoczesnym świecie bez rachunku osobistego, a potrzeba posiadania własnego konta coraz częściej dotyka też młodzież — osoby poniżej 18 roku życia. Na szczęście coraz więcej banków oferuje konto dedykowane osobom młodym. Czym takie konto różni się od tradycyjnego rachunku bankowego i na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego konta?

Specyfika konta dla młodych

Konto dla młodzieży to produkt bankowy, który cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które pragną nauczyć swoje pociechy samodzielności w zarządzaniu finansami. Rozporządzanie własnymi pieniędzmi w ramach konta dla młodych pokazuje prawdziwą wartość pieniądza i uczy odpowiedzialności za ponoszone wydatki. Czym jednak różni się konto dla młodzieży od standardowego rachunku bankowego? Konto dla młodych to rachunek, który jest, zakładamy dla nastolatków w wieku od 13 do 18 lat. W ramach takiego produktu dostęp do konta otrzymuje zarówno młody klient wchodzący w świat finansów, jak i również rodzic, który ma możliwość bieżącego podglądu konta i operacji na nim wykonywanych. Oprócz tej różnicy funkcjonalność konta dla młodych niczym się nie różni — standardowo jest do niego wyrabiana karta, a także dostęp do bankowości internetowej i mobilnej.

Jak wybrać konto dla młodzieży?

Wybór odpowiedniego konta dla młodzieży może być prawdziwym wyzwaniem, szczególnie w momencie, gdy każdy bank posiada taki produkt depozytowy w swojej ofercie. Na co więc zwrócić uwagę, rozglądając się za rachunkiem dla nastolatka? Przede wszystkim wszystkie opłaty miesięczne. Mowa to o opłacie za prowadzenie rachunku, opłacie za kartę do konta, a także koszty wypłat w bankomatach obcych. Na szczęście w przypadku kont dla młodych banki często rezygnują z pobierania opłat, czyniąc je bezwarunkowo bezpłatnymi. Kolejna kwestia to dostęp do nowoczesnych rozwiązań. Czy bank umożliwia założenie aplikacji mobilnej? Czy nowoczesne formy płatności, jak Google Pay czy BLIK są dostępne? Nie ma wątpliwości, że przyszłość finansów należy do płatności bezgotówkowych, i tego właśnie chcemy nauczyć nasze dzieci. Warto dowiedzieć się także, co stanie się z kontem po ukończeniu 18 roku życia posiadacza. Czy konto przekształci się w standardowy rachunek? Jeśli tak, to jaki opłaty będą z tego tytułu naliczane?

Dlaczego warto postawić na konto dla młodzieży?

Konto dla młodzieży to doskonały sposób na wprowadzenie swoich pociech w skomplikowany świat finansów. W bezpiecznych warunkach dzieci nauczą się korzystać z wszystkich dobrodziejstw bankowości internetowej i karty do konta, a poza tym nigdy nie będą postawione pod ścianą, gdy na wakacyjnym wyjeździe nagle zabraknie im pieniędzy. Dużą zaletą rachunku dla młodych jest stała kontrola rodzica, który w dowolnym momencie może podejrzeć rachunek i sprawdzić, czy dziecko właściwie zarządza swoimi środkami. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: