Gdzie warto zrobić zakupy w Black Friday?

  • 13.11.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie warto zrobić zakupy w Black Friday?
Black Friday (ang. czarny piątek) to zwyczaj, który – podobnie jak Walentynki i Halloween – zawitał do Polski zza Atlantyku i przyjął się nadspodziewanie dobrze, podobnie zresztą jak w całej Europie. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku przypada 27 listopada. Gdzie najkorzystniej zrobić zakupy tego dnia?

Co kupujemy najchętniej

W 2019 roku 75 proc. rodaków deklarowało dokonywanie zakupów w Black Friday i był to jeden z najwyższych wskaźników w Europie. Promocje w sklepach organizowane były nie tylko w piątek, ale obejmowały cały tydzień.

Największym zainteresowaniem klientów cieszą się tradycyjnie odzież i obuwie. W zasadzie sprzedaż konfekcji wzrastała od początku listopada, osiągając apogeum przed samymi świętami Bożego Narodzenia. Oprócz tekstyliów i obuwia klienci chętnie kupowali sprzęt i oprzyrządowanie elektroniczne – laptopy, smartfony, smartwatche i słuchawki bezprzewodowe.

Bieżący rok jest nieco odmienny; na skutek pandemii koronawirusa i coraz większych obostrzeń, związanych z rosnącą liczbą zakażeń, handel stacjonarny uległ znacznym ograniczeniom. W związku z tym z okazji Black Friday będzie można korzystać jeszcze dłużej – nawet przez cały miesiąc. Zakupy stacjonarne można zrobić w sklepach spożywczych, aptekach i marketach budowlanych. Sklepy z pozostałych branż funkcjonują jedynie w sieci, a stan ten ma potrwać na razie do końca listopada.

Okazja dla marketów i dyskontów

Obecna sytuacja paradoksalnie sprzyja branży spożywczej i budowlanej – zakupy wciąż można robić w sklepach stacjonarnych, co oczywiście przekłada się na poszerzenie ich oferty i promocje z okazji Black Friday. Gazetka Tesco zamieszcza obszerną ofertę świąteczną w osobnym katalogu zabawek. Przed świętem 11 listopada, które jest nie tylko dniem odzyskania przez Polskę niepodległości, ale i zapisanym w naszej tradycji dniem Św. Marcina, Tesco wydało specjalną gazetkę z ofertą polskiej gęsiny, którą zwyczajowo jada się w ten dzień, szczególnie w Wielkopolsce.

Gazetka Leroy Merlin zamieszcza propozycje elementów wykończenia i wyposażenia wnętrz, które zazwyczaj wykonuje się jesienią i zimą; można znaleźć panele podłogowe, drzwi i lampy, wyposażenie kuchni i łazienki, armatury, farby i lakiery, a także narzędzia ręczne i elektryczne: wiertarki, wkrętarki, pilarki, itp., a wszystko to w bardzo atrakcyjnych, promocyjnych cenach.

Z kolei gazetka Mila, promując sprzedawane artykuły spożywcze, przypomina o godzinach, w których obsługiwane są wyłącznie osoby w wieku 60+ oryginalnym hasłem „Porrra Seniorrra”, zachęcając do szerokiej oferty zdrowych produktów, w tym świeżych i wędzonych ryb morskich. Oprócz tego polecane są przetwory mleczne w bardzo atrakcyjnych cenach, w tym masło ekstra – 3,99 zł za kostkę 200 gramów przy zakupie trzech kostek. Zważywszy, że masło można przechowywać zamrożone, a przed świętami czeka nas pieczenie ciast, jest to doskonała propozycja.

Na zakupy z gazetką

W serwisie Gazetkomat.pl można bez pośpiechu, w zaciszu domowym, przestudiować gazetki wielu sklepów z branży spożywczej i budowlanej. W każdej z nich znajdują się propozycje na Black Friday, kupony i kody rabatowe, dzięki którym ceny niektórych produktów są jeszcze niższe. Warto pamiętać, że w sam Czarny Piątek ceny w sklepach mogą zostać obniżone nawet o kilkadziesiąt procent, a w wielu wypadkach rabaty łączą się. Zatem może zdarzyć się sytuacja, że zakupimy określony produkt nie tylko w mocno obniżonej „czarnopiątkowej” cenie, ale do tego z rabatem, udzielonym na podstawie kuponu promocyjnego lub kodu z gazetki.

Mimo że sklepy z elektroniką są nieczynne, można w dalszym ciągu dokonywać zakupów z tej branży w hipermarketach. Nie ma zatem przeszkód, aby z okazji Black Friday nabyć w korzystnej cenie sprzęt i urządzenia elektroniczne. To samo dotyczy innych artykułów niespożywczych: tekstyliów, ceramiki stołowej, drobnego sprzętu AGD, książek czy płyt. Istnieje zatem możliwość zakupienia w Czarny Piątek prezentów gwiazdkowych dla całej rodziny na wyjątkowo okazyjnych warunkach.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: