piątek, 26 kwietnia 2024 07:12

Jak zacząć robić na drutach?

Popularność robótek ręcznych nieustannie rośnie, a nadchodzący sezon jesienno-zimowy nie zachęca do wychodzenia z domu w mroźne wieczory. Zimowa aura to jednak doskonała okazja, by rozwijać swoje pasje i nabywać nowych umiejętności. Zapewne wciąż pamiętasz lata swojego wczesnego dzieciństwa, gdy twoja babcia dziergała dla ciebie zimowy szalik czy gruby sweter… Robótki ręczne przechodzą obecnie swój renesans i dla wielu stały się pasją czy sposobem na relaks!
  • 29.10.2020 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak zacząć robić na drutach?

Robótki ręczne – dla kogo?

Robótki ręczne to niebywale kreatywne zajęcie, które wymaga nieco wprawy, dużo  cierpliwości i opanowania. Robienie na drutach początkowo może okazać się dość skomplikowane. Tym na czym powinniśmy się skupić, jest oczywiście prawidłowa technika. Gdy już opanujesz podstawowe zasady zobaczysz, z jaką łatwością przyjdą ci kolejne etapy. Jak zatem rozpocząć przygodę? O czym pamiętać i w jaki sprzęt się zaopatrzyć? Podpowiadamy!

Zestaw do robienia na drutach

Inwestycja w podstawowy sprzęt jest kluczową kwestią. Rozwijanie pasji wiąże się z wydatkami i zakupem niezbędnych do tego artykułów. Zapewne zastanawiasz się czy warto inwestować w sprzęt z górnej półki, czy może zadowolić się produktem gorszej jakości. Otóż wiele zależy czy wiążesz przyszłość z nowym hobby. Zwróć uwagę także na użyteczność sprzętu. Początki bywają niekiedy trudne.

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z robieniem na drutach, koniecznie sprawdź polskiego producenta artykułów włókienniczych. Na stronie - https://zamotane.pl/pl/c/Akcesoria/16 - znajdziesz niezbędne do robienia na drutach materiały.

Druty i włóczka – co wybrać?

Dobór włóczki i drutów powinien być w pełni dostosowany do twoich oczekiwań, upodobań oraz ich przeznaczenia. Gruba włóczka i grube druty sprawią, iż praca nabierze tempa, a robienie swetra na drutach skończysz w mgnieniu oka. Na początku zaopatrz się w lekkie druty aluminiowe. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się również druty drewniane lub druty z żyłką, która stanowczo ułatwią ci pracę. Zastanów się także nad wyborem włóczki. Cienka włóczka charakteryzuje się bardzo specyficznym splotem. Im cieńsza, tym ciężej będzie ci stawiać pierwsze kroki, a wszelkie niedociągnięcia i pomyłki będą widoczne na pierwszy rzut oka.

YouTube – jak zacząć naukę?

Robótki ręczne mają potwierdzone działanie terapeutyczne. Wymagają jednak nieustannej praktyki. Social media stały się doskonałym źródłem przydatnych informacji. Oprócz czerpania porad na blogach zajrzyj na serwis YouTube. Znajdziesz tam filmiki, które pomogą ci w rozwijaniu pasji, podpowiedzą jak sprawnie robić na drutach i dadzą wskazówki, które pomogą ulepszyć ci technikę. Tym  sposobem  nauczysz się jak nabrać włóczkę na druty, jak przerabiać oczka oraz jak kończyć brzegi i zamknąć całość.

Zakupy zrobione, filmy obejrzane – co teraz?

Możesz śmiało rozpocząć robienie na drutach! Aby nie zniechęcić się już na początku  przygody, wybierz prosty wzór. W przypadku robótek ręcznych nie warto stawiać sobie zbyt wysokiej poprzeczki. Kluczem do sukcesu jest opanowanie podstawowych technik i nabranie wprawy. Pamiętaj, że dopiero zaczynasz, a twoje ruchy rąk mogą wciąż być niepewne.  Nie rezygnuj, jeśli coś pójdzie nie po twojej myśli.

Czy warto spróbować?

Choć robienie na drutach mogłoby się kojarzyć z zajęciem nudnym i nieciekawym, wiele młodych ludzi decyduje się na taki ruch. Korzyści płynących z robótek ręcznych jest wiele. Możesz zarówno podarować bliskiemu ręcznie robiony prezent na drutach, jak i pozwolić sobie na chwilę relaksu w domowym zaciszu. Z czasem zauważysz pierwsze efekty i odczujesz niesamowitą satysfakcję, a wybieranie skomplikowanych wzorów nie sprawi ci trudności.

Materiał Partnera