Ruszyła rozbudowa i modernizacja COZL

  • 18.10.2018, 13:20
  • Redakcja PL
Ruszyła rozbudowa i modernizacja COZL
Trwają intensywne prace związane z rozbudową i modernizacją Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie, których wykonawcą jest firma Budimex. Zakończenie robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie wszystkich obiektów planowane jest na grudzień 2019 roku.

Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę istniejącego zespołu poradni specjalistycznych, modernizację i rozbudowę budynku radioterapii oraz powstanie budynku dydaktyczno-administracyjnego i diagnostyczno-laboratoryjnego z częścią łóżkową.

Rozbudowa szpitala to nasza priorytetowa inwestycja , na którą czekają zarówno pacjenci, jak i wszyscy pracownicy. Dzięki niej uda nam się polepszyć komfort leczenia pacjentów, jak również zapewnić jeszcze lepsze warunki pracy naszej kadrze. Bardzo zależy nam na tym, aby wszystko przebiegło sprawnie i całość została oddana do użytku do końca 2019 roku. – podkreśla Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

W pierwszym etapie prowadzone są prace w budynku Zespołu Poradni Specjalistycznych, administracyjno-dydaktycznym, jak również diagnostyczno-laboratoryjnym.

Wszystkie działania są realizowane w terminie zgodnie z planem. W pierwszej kolejności weryfikacji i przebudowie poddawana jest instalacja, a następnie prowadzimy roboty tynkarskie i malarskie. Kolejny etap będzie obejmował wykonanie elewacji, wylewki podłogowe, montaż wykładzin i inne prace wykończeniowe.
– dodaje Paweł Kosior, kierownik kontraktu z firmy Budimex SA.

Prace montażowo-demontażowe objęły również patio, które będzie przeznaczone zarówno dla pacjentów i osób odwiedzających, jak i personelu szpitalnego. W najbliższych dniach rozpoczną się również działania w budynku radioterapii. Ostatnim etapem będzie zmiana sposobu użytkowania części istniejącego budynku łóżkowego i dostosowanie dotychczasowych pomieszczeń biurowych na potrzeby medyczne.

Łączna kwota inwestycji to ponad 116 mln zł, z czego ok. 28 mln zł pochodzi
z budżetu państwa, 82,5 mln zł ze środków samorządu województwa lubelskiego,
a pozostałe 5,5 mln zł. z dofinansowania w ramach projektu „Zakup specjalistycznego wyposażenia i technologii teleinformatycznych dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli”.


 

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie jest jedynym pełnoprofilowym, wysokospecjalistycznym centrum onkologicznym w województwie lubelskim. Świadczenia realizowane przez szpital obejmują m.in. onkologię kliniczną i ogólną, hematoonkologię, chirurgię onkologiczną oraz radioterapię. W ramach szpitala funkcjonuje trzynaście oddziałów, w tym chirurgiczny ogólny, chirurgii onkologicznej, hematologiczny oraz dwa oddziały radioterapii. Centrum dysponuje 284 miejscami dla pacjentów hospitalizowanych całodobowo i 19 miejscami w ramach pobytu dziennego. Szpital posiada certyfikat ISO i jest również w trakcie recertyfikacji akredytacji, co stanowi o najwyższej jakości oferowanych przez niego usług medycznych. Poza kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych, Centrum zajmuje się działalnością naukową, profilaktyczną i dydaktyczną oraz prowadzeniem badań klinicznych.


 

Redakcja PL

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe