Lublinianie ćwiczyli z LITPOLUKRBRIG

  • 10.06.2016, 15:36 (aktualizacja 10.06.2016, 17:01)
  • Admin Admin
Lublinianie ćwiczyli z LITPOLUKRBRIG LITPOLUKRBRIG
Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada pod dowództwem generała brygady Adama Joksa ćwiczyła dziś w nietypowym, wzmocnionym składzie. W ramach Dnia Otwartego żołnierze LITPOLUKRBRIG spotkali się z lublinianami i przedstawicielami lokalnych władz na terenie Ośrodka Poligonowego DĘBA.

Przedsięwzięcie miało na celu zaznajomienie lokalnej społeczności z Wielonarodową Brygadą oraz podległymi wojskami. W trakcie Dnia Otwartego goście mogli uczestniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy i w dynamicznym pokazie bojowym. Uczniowie, ale także starsi uczestnicy wydarzenia oglądali wojskowy sprzęt, zapoznawali się ze znakami i symbolami wojskowymi. Spektakularny występ dała orkiestra wojskowa, a całość zakończył „wojskowy piknik”.

 

Przypominamy społeczeństwu, że wojsko zostało powołane do walki do obrony kraju najeźdźcom. Jako Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada mamy na celu demonstrowanie spójności trzech państw założycielskich aby nieść pokój i bezpieczeństwo wszędzie tam gdzie zostaniemy wezwani – przypomniał gen. bryg. Adam Joks. – Jestem bardzo zadowolony, widząc pozytywne wrażenia u naszych gości oraz emocje u dzieci, którzy są dziś na terenie ośrodka poligonowego. Otwieramy dla nich drzwi i liczymy na zrozumienie naszej misji i szerokie wsparcie.

 

Dzień Otwarty odbył się w ramach Ćwiczenia „Anakonda 16”. przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Sekcję Działań Niekinetycznych S-9 LITPOLUKRBRIG oraz 5 Batalion 21 Brygady Zmechanizowanej i 1 Batalion Czołgów z Wesołej.

 

red.
zdjęcia: LITPOLUKRBRIG

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe