Promocja nowego tomu Opera Omnia Benedykta XVI/Josepha Ratzingera

  • 16.10.2018, 10:21 (aktualizacja 16.10.2018, 10:42)
  • Redakcja PL
Promocja nowego tomu Opera Omnia Benedykta XVI/Josepha Ratzingera wikipedia
KUL wydał kolejny tom dzieł zebranych Josepha Ratzingera – papieża Benedykta XVI. Jest to tom XIII pt. "W rozmowie z czasem", pod redakcją ks. prof. Krzysztofa Góździa i prof. Marzeny Góreckiej. Uroczysta prezentacja nowego tomu odbędzie się 16 października 2018 r. o godz. 16.00 w sali 1031 Kolegium Jana Pawła II. Wykład towarzyszący: Odpowiedź Josepha Ratzingera na historyczno-religijne relatywizowanie chrześcijaństwa wygłosi ks. prof. Karl-Heinz Menke z Uniwersytetu Bonn (laureat Nagrody Ratzingera 2017).

Tom XIII, składający się z trzech części, to najpierw (cz. 1-2) cztery wielkie dialogi Josepha Ratzingera-Benedykta XVI z dwoma dziennikarzami, Vittorio Messorim i Peterem Seewaldem, przeprowadzone w latach 1984-2010, a następnie (cz. 3) wywiady z lat 1969-2004.

 

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II wydaje dzieła Benedykta XVI / Josepha Ratzingera w serii "Opera Omnia" od 2012 r. Tomy nie ukazują się w porządku chronologicznym, a w takiej samej kolejności jak edycja niemiecka, przygotowywana przez Instytut Papieża Benedykta XVI. Plan wydawniczy zakłada wydanie 15 tomów, dotychczas ukazało się 11. Redaktorami polskiego wydania są profesorowie KUL ks. Krzysztof Góźdź (dogmatyk) oraz Marzena Górecka (germanistka).

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe