40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

  • 15.10.2018, 13:42 (aktualizacja 15.10.2018, 13:50)
  • Redakcja PL
 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową pixabay.com
Z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na okolicznościową wystawę.

Z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na okolicznościową wystawę, prezentującą poszczególne okresy działalności najpierw księdza Karola Wojtyły jako profesora KUL, a następnie papieża. Szczególnie zaakcentowana została praca naukowa na KUL (okres lubelski) oraz papieska pielgrzymka do Lublina w 1987 roku. Oprócz zdjęć i plakatów na wystawie zgromadzono książki na temat życia i pontyfikatu papieża, a także jego nauczania. Książki te pochodzą z bogatych zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Wystawę dopełniają różnorodne pamiątki, między innymi różańce podarowane przez papieża czy korespondencja z osobami ze środowiska uniwersyteckiego KUL.

Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 15 października 2018 r. o godz. 13.00 w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej Biblioteki Uniwersyteckiej KUL (ul. Chopina 27, IV piętro).

 

Natomiast we wtorek 16 października o godz. 19.00, w rocznicę wyboru, w Kościele Akademickim KUL zostanie odprawiona dziękczynna Msza św., której przewodniczył będzie ks. prof. Andrzej Kiciński, prorektor KUL.

Redakcja PL

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe