Znamy laureatów V edycji Programu Miejsce Inspiracji

  • 08.10.2018, 12:25 (aktualizacja 08.10.2018, 12:47)
  • Redakcja PL
Znamy laureatów V edycji Programu Miejsce Inspiracji Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin
Miasto Lublin po raz piąty wyróżniło dziesięć podmiotów z branży gastronomicznej, które przez dwa kolejne lata będą mogły poszczycić się prestiżowym tytułem „Miejsce Inspiracji”. Lokale oznaczone charakterystycznym kasetonem gwarantują nie tylko wyjątkowe menu, ale również możliwość zgłębienia historii i kultury Lublina.

W wyniku wieloetapowej procedury konkursowej jury postanowiło wyróżnić tytułem „Miejsce Inspiracji” dziewięć podmiotów: Mandragora Restauracja Żydowska, ParZona Cafe, Perłowa Pijalnia Piwa, Restauracja 16 Stołów, Restauracja 2 PI ER, Restauracja Chapter One by Piotr Kwiatosz, Restauracja EGO, Restauracja The Olive, Trybunalska City Pub (kolejność alfabetyczna). W głosowaniu internautów zwyciężyła Kawiarnia i Księgarnia Między Słowami, stając się automatycznie dziesiątym Miejscem Inspiracji.

 

Lublin to miasto, które należy doświadczać wszelkimi zmysłami. Wizyta w lubelskich restauracjach pozwala na kontakt, który może zaważyć na ogólnej ocenie miasta. Program Miejsce Inspiracji to jedna z wielu inicjatyw realizowanych przez Urząd Miasta Lublin, które na przestrzeni ostatnich lat znacząco wpłynęły na postrzeganie naszego miasta w kraju i za granicą. Cieszę się, że są tacy restauratorzy, których śmiało możemy nazwać ambasadorami Lublina. – podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Spotkanie, podczas którego ogłoszono laureatów Programu, odbyło się 8 października w Pałacu Sobieskich w Lublinie. Miejsce uroczystości nie było przypadkowe. W XIX wieku funkcjonował tam bowiem tzw. młyn Boczarskiego. Trudno wyobrazić sobie kuchnię polską bez mąki, która stanowi podstawę wielu tradycyjnych potraw. W ten niecodzienny sposób organizatorzy chcieli także zwrócić uwagę na intrygujące, owiane legendą miejsce, pozostające jednak poza utartym turystycznym szlakiem.

 

Program Miejsce Inspiracji zakłada szereg korzyści dla uczestników, w szczególności możliwość wykorzystywania tytułu „Miejsce Inspiracji”, oznaczenie lokalu podświetlanym kasetonem, korzystanie z miejskich materiałów promocyjnych oraz dodatkowych szkoleń dla pracowników.

Nowością obecnej edycji są atrakcyjne nagrody zapewnione przez Oficjalnych Patronów V edycji Programu Miejsce Inspiracji – magazyn kulturalno-kulinarny KUKBUK oraz markę Cydr Lubelski. Restauracja 2 PI ER, która uzyskała najwięcej punktów przyznanych przez Komisję Programową zostanie wyróżniona reklamą w ogólnopolskim magazynie KUKBUK.

 

Turystyka kulinarna nabiera rozpędu. Poszukujemy lokalnych i sezonowych specjałów pochodzących od sprawdzonych wytwórców. Takich, za którymi stoi pasja i wielopokoleniowe dziedzictwo. Dlatego lubelscy restauratorzy powinni stawiać tego typu produkty oraz serwować tradycyjne smaki regionu, które nigdzie indziej nie smakują tak dobrze. Bez wątpienia Lubelszczyzna to raj dla kulinarnych smakoszy! Lublin, położony na styku kulturowym wschodu
i zachodu, pokazuje z dumą swoje barwne oblicze i korzysta z kuchni opartej na bogactwie natury. Restauratorzy dbający o zachowanie tożsamości kulinarnej regionu to jego bezcenni ambasadorzy. –
tak zaangażowanie w Program motywuje Daria Pawlewska, redaktorka naczelna i wydawczyni magazynu kulturalno-kulinarnego KUKBUK.

Ponadto wszyscy laureaci Programu zostaną nagrodzeni produktami marki Cydr Lubelski oraz ufundowanymi przez markę voucherami na akcesoria kuchenne o wartości 1000 zł.

 

Kuchnia lubelska jest różnorodna ze względu na historyczną wielokulturowość mieszkańców miasta. Jest ona wyróżnikiem i siłą potraw tego regionu. Lubelscy restauratorzy serwują tradycyjne dania w nowych odsłonach, w oparciu o lokalne wyroby. Korzystają z produktów najwyższej jakości i wybierają jak najmniej przetworzone składniki, ponieważ liczy się dla nich autentyczność. mówi Robert Walewski, Brand Manager marki Cydr Lubelski. Podobnie jest z regionalnym Cydrem Lubelskim, którego sukces tkwi w naturalnym procesie produkcji. Stąd też przy wyborze laureatów do V edycji Programu Miejsce Inspiracji poszukiwaliśmy restauracji, które aby podnieść swoją wartość konkurencyjną dążą do uzyskania świeżego, ale
i tradycyjn
ego smaku potraw, co zaś służy ciągłemu podnoszeniu jakości regionalnej kuchni.

 

Szczegółowe informacje na temat Programu znajdują się na stronie: www.miejsceinspiracji.lublin.eu

 

 

 

 

 

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe