„Bezpieczeństwo zatrudnionych jest priorytetem”. Obchody 65-lecia służby BHP oraz 25-lecia OSPS BHP w Sejmie - relacja.

  • 03.10.2018, 11:51
  • Redakcja PL
„Bezpieczeństwo zatrudnionych jest priorytetem”. Obchody 65-lecia służby BHP oraz 25-lecia OSPS BHP w Sejmie - relacja. wikipedia
2 października o godzinie 11:00 w Sali Kolumnowej Sejmu odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 65-lecia służby BHP oraz 25-lecie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. „Obchody stanowią podsumowanie służby BHP, niezwykle ważnego partnera w ochronie zdrowia pracowników. Bezpieczeństwo zatrudnionych jest priorytetem, a nakłady na ochronę zdrowia zwracają się wielokrotnie. Dziękuję wszystkim pracownikom za Wasze zaangażowanie" - napisał w specjalnym liście do uczestników marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który również objął honorowy patronat nad wydarzeniem.

Dla służby BHP datą utworzenia jest 1 sierpnia 1953 r. OSPS BHP utworzone zostało 7 stycznia 1993 r. i działa nieprzerwanie do chwili obecnej jako dobrowolne, samorządne, trwałe zrzeszenie o celach niezarobkowych, które samodzielnie określa swoje cele, programy działania i struktury organizacyjne oraz uchwala akty wewnętrzne dotyczące jego działalności.

Podczas obchodów 65-lecia BHP dyskutowano o nowoczesnych rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa pracy i narzędziach, jakie mogą wspierać pracodawców i pracowników. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Rady Ochrony Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego, Urzędu Dozoru Technicznego oraz Związków Zawodowych.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe oraz medale okolicznościowe dla osób zasłużonych w służbie BHP i działalności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe