Streetwalker, czyli galeria plenerowa w Twoim mieście

  • 03.10.2018, 09:24
  • Redakcja PL
Streetwalker, czyli galeria plenerowa w Twoim mieście pixabay
Streetwalker to miejska galeria plenerowa, która rozszerza koncepcję dzieł sztuki poprzez wykorzystanie zastanych w mieście obiektów i przekształcenie ich w takie właśnie działa.

Wydarzenie ma formę zwiedzania Lublina z przewodnikiem, podczas którego kurator oprowadza widzów po nowo otwartej „galerii”, prezentuje różnorodne fikcyjne dzieła sztuki i artystów oraz angażuje publiczność w żywą debatę na temat sztuki współczesnej. W galerii znajdziemy wszystko, od rzeźb po obrazy, interaktywne instalacje oraz niespodziewane performanse zaskakujące niczego niepodejrzewających przechodniów.

 

Publiczność stopniowo doświadcza zmiany perspektywy, ponieważ zatarta zostaje granica między rzeczywistością a fikcją i okazuje się, że miasto to wielkie dzieło sztuki, a wszyscy ludzie są jego twórcami. Po zakończeniu oprowadzania zwiedzających zachęca się do tego, aby odkrywali nowe dzieła sztuki. Ich wkład przyczynia się do rozwoju galerii i zwiększania jej zasobów.

 

Projekt „otwartej galerii miejskiej" zostanie stworzony przez uczestników warsztatów oraz prowadzących: Robina Klengela and Jurija Bobiča – członków teatralnego kolektywu KudLjud z Lublany (Słowenia) w trakcie trzydniowych warsztatów w ramach Laboratorium Sztuki Społecznej.

 

Kiedy: 11 października, godz. 19:00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – patio

Zapisy: Na spacer obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie warsztatykultury.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział jest bezpłatny.
 

 

Pracownia ds. Kultury i Sztuki Ludycznej
Warsztaty Kultury w Lublinie

ul. Grodzka 7, 20-112 Lublin

e-mail: [email protected]
tel.: +48 81 466 08 18

 

 

Paulina Skipirzepa

Kierownik Działu Komunikacji i Marketingu

Warsztaty Kultury w Lublinie

ul. Grodzka 7, 20-112 Lublin

e-mail: [email protected]

tel.: +48 81 466 08 18

mobile: + 48 607 755 595

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe