Lubelskie Dni Nauki i Biznesu

  • 08.06.2016, 14:43
  • Admin Admin
Lubelskie Dni Nauki i Biznesu mat. organizatora
Lubelskie Dni Nauki i Biznesu to 13. edycja warsztatów doktoranckich, które po raz pierwszy odbędą się w zmienionej, rozszerzonej formule. Głównymi tematami sześciodniowego maratonu paneli, wykładów i warsztatów będą: IT, innowacje, badania naukowe, inwestycje i projekty unijne.

Wydarzenie składa się z trzech części:
– konferencji informatycznej WySPA.IT – 10 czerwca 2016,
– konferencji naukowej WD2016 – 11-13 czerwca 2016,
– konferencji biznesowej NBD2016 – 14-15 czerwca 2016.

Jest skierowane do przedstawicieli świata nauki i samorządów przedsiębiorców z kraju i zagranicy.

 

Przedsiębiorców zapewne szczególnie zainteresują dwa ostatnie Lubelskie Dni Nauki i Biznesu. Konferencja biznesowa „Nauka – Biznes – Dotacje” obejmuje obszary tematyczne związane z przedsiębiorczością, administracją, współpracą nauki z biznesem oraz programami dotacyjnymi wspierającymi działalność firm, instytucji i jednostek naukowo-badawczych.

 

Konferencja LDNiB – IBM, Microsoft oraz dotacje unijne

 

Kluczowymi zagadnieniami tej części LDNiB będą innowacje, nowe technologie, dotacje na pozyskanie środków wspierających prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, ich komercjalizacja oraz wdrożenie, inwestycje w MŚP, rola instytucji otoczenia biznesu oraz ośrodków innowacji w transferze wiedzy do przedsiębiorstw.

 

W konferencji udział wezmą przedstawiciele przedsiębiorców, pracownicy administracji, uczelni wyższych, właściciele i kadra kierownicza firm. Zaproszeni eksperci przedstawią możliwości dotacyjne programów międzynarodowych, krajowych i regionalnych. Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele takich firm, jak Microsoft, HP, IBM, Comarch, Lenovo czy OKI. Część tematyczną dotyczącą dotacji poprowadzą m.in. reprezentanci PARP, CBiP, LAWP oraz NCBR. Wydarzenie będzie także doskonałą okazją do zaprezentowania biznesów rodzinnych, prezentacją rozwiązań, produktów i usług dla potencjalnych klientów.

 

Pierwszego dnia części biznesowej konferencji (14 czerwca) uczestnicy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego nt. obecnej perspektywy finansowej i dotacji unijnych. Przedstawicieli PARP, LAWP i NCBiR opowiedzą o dotacjach na pozyskanie środków wspierających prowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz ich komercjalizacji i wdrożeń. Będzie to pierwsza w Lublinie konferencja, która opowie o dotacjach w tak kompleksowy sposób, aż o trzech aspektach: nt. programów międzynarodowych, krajowych i regionalnych. Takie inicjatywy zwykle dzieją się głównie w Warszawie, a inkubator LITI zorganizował po raz pierwszy takie forum w Lublinie.

 

Następnego dnia (15 czerwca) uczestnicy będą mogli wziąć udział aż w pięciu strefach: biznesowej (ekonomiści, m.in. Marek Zuber, przedstawiciele firm), dla startupów, dla branży nieruchomości, strefie firm rodzinnych oraz strefie współpracy biznes-nauka-samorząd.

 

Rejestracja na część biznesową LDNiB wciąż trwa, ale warto się pospieszyć. Można to zrobić na stronie internetowej http://ldnb.pl/biznes/rejestracja/

 

Pierwsza edycja międzynarodowej konferencji Lubelskie Dni Nauki i Biznesu odbędzie się w dniach 10-15.06.2016 r. Uczestników konferencji informatycznej będzie gościła Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, natomiast prelegentów i słuchaczy części naukowej i biznesowej – Lubelskie Centrum Konferencyjne.

 

red.
zdjęcia: mat. organizatorów

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe