Samorządowe ławki niepodległości

  • 21.08.2018, 14:23
  • PL
Samorządowe ławki niepodległości fot.: Leszek Chemperek/CO MON
Do 10 września mają czas na dostarczenie wymaganych dokumentów samorządy, które chciałyby, żeby na ich terenie stanęły „Ławki Niepodległości”. MON sfinansuje nawet 80 proc. inwestycji, która ma uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Obrony Narodowej jest adresowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego. Każdy samorząd może otrzymać dofinansowanie na budowę jednej lub dwóch „Ławek Niepodległości”. Do 10 września 2018 roku samorząd powinien dostarczyć do ministerstwa wszystkie wymagane dokumenty. W zamian MON przekaże gotowy projekt „Ławki Niepodległości” i sfinansuje nawet 80 procent kosztów jego realizacji. Szacunkowy koszt wykonania jednej ławki to ok. 35 tys. zł.

O przyznaniu dofinansowania zadecyduje między innymi wysokość wkładu własnego, lokalizacja „Ławki Niepodległości” w miejscu powszechnie dostępnym, a także propozycja nagrania dźwiękowego związanego z lokalną historią. Chodzi o to, aby multimedialna ławka odtwarzająca nagrania dotyczące tradycji oręża polskiego i wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości, była związana z lokalną społecznością. Program budowy „Ławek Niepodległości” to odpowiedź na liczne sygnały od samorządów, które chcą upamiętnić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, szukają funduszy, liczą na pomoc strony rządowej – informuje LUW.

Inne podmioty – instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne lub prawe, jak również kościelna osoba prawna – będą mogły uzyskać od MON bezpłatną licencję na wykorzystanie projektu.

„Ławki Niepodległości” powinny powstać do 28 grudnia 2018 r. Regulamin można znaleźć na www.mon.gov.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej MON.

 

 

na zdjęciu głównym: Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej inauguruje program „Ławka Niepodległości” (fot.: Leszek Chemperek/CO MON); niżej: zwycięski projekt ławki

PL

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe