Chełmski SOR po remoncie

  • 19.07.2018, 15:02 (aktualizacja 19.07.2018, 15:09)
  • Joanna Kowalska
Chełmski SOR po remoncie UMWL
Chełmski szpital zakończył remont SOR-u, co sprawiło, że warunki na oddziale ratunkowym zdecydowanie się poprawiły.

Było to możliwe dzięki realizacji projektu „Poprawa świadczonych usług medycznych poprzez inwestycję w infrastrukturę SOR Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie”. Wartość projektu wyniosła 2 245 029,47 zł., z czego 85 proc. zostało sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zaś 15 proc. z budżetu Województwa Lubelskiego.

Inwestycja znacznie podniosła jakość usług medycznych chełmskiego oddziału ratunkowego. Wpłynęła na podniesienie standardów diagnostyki i skrócenie czasu oczekiwania na świadczenia. Zwiększyła dostęp do nowoczesnej infrastruktury ochrony zdrowia mieszkańcom regionu, przyczyniając się tym samym do zapewnienia niezbędnej opieki medycznej na porównywalnym poziomie, niezależnie od miejsca pobytu – podkreśla Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego odpowiedzialny za służbę zdrowia.

Modernizacja chełmskiego SOR-u objęła zarówno roboty budowlano-instalacyjne, jak i zakup niezbędnego wyposażenia medycznego. Zakupiony został nowy sprzęt USG, aparat do znieczulania, aparat RTG, defibrylatory, aparat do masażu serca, kardiomonitory i wiele innych. Ponadto w ramach projektu wdrożone zostało rozwiązanie umożliwiające odbiór danych medycznych pacjenta transmitowanych ze środków transportu sanitarnego – dzięki czemu najważniejsze informacje o stanie pacjenta przesyłane są na SOR, zanim jeszcze karetka z nim tam dojedzie. Być może w końcu skończą się narzekania pacjentów na chełmski SOR.

 

Joanna Kowalska
fot.: UMWL w Lublinie

Joanna Kowalska

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe