Miłośnicy Beatlesów z całego świata spotkają się w Lublinie

  • 05.07.2018, 11:04 (aktualizacja 05.07.2018, 11:11)
  • red.
Miłośnicy Beatlesów z całego świata spotkają się w Lublinie mat. organizatora
Czy w Lublinie można znaleźć ślady Wielkiej Czwórki z Liverpoolu? Ależ tak – zapewniają organizatorzy Trzeciego Międzynarodowego Zlotu Miłośników Beatlesów – ponadczasowa, genialna muzyka tego zespołu pozostawiła przecież niezatarte ślady w sercach nie tylko jego licznych fanów na całym świecie. Jak licznych – po raz kolejny przekonamy się już 28 i 29 lipca.

W tych dniach w hotelu Victoria w Lublinie odbędzie się III Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów. „Panorama” jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia. – Przewidujemy w tym roku ok. 60-80 uczestników podczas imprezy oraz od 500 do 1000 osób na łączach internetowych z kilku kontynentów – zapowiada Krzysztof Stanisław Werner, prezes organizującego zlot Fan Clubu The Beatles w Lublinie – Reaktywacja.

Podczas zjazdu odbędą się spotkania ze znawcami muzyki Beatlesów oraz fanami ich twórczości, poza tym będą wystawy oraz artystyczne wizualizacje, pokazy medytacyjne, pokazy filmowe oraz prezentacje kolekcji (m.in. płyt winylowych) związanych z Wielką Czwórką.

Główne spotkanie Beatlefanów odbędzie się 28 lipca. Na ten dzień, oprócz wymienionych atrakcji, przewidziano rozmowy z Sylvią Bodhi Hillier (aktorką, która występowała wspólnie z Beatlesami w filmie „Magical Mystery Tour”), Per Wiumem (duńskim znawcą muzyki Beatlesów), Sergey'em Radchenko (ambasadorem The Beatles Story Muzeum w Liverpoolu) i Marcinem Szostkiem (kolekcjonerem wywiadów znanych w Polsce i na świecie Beatlefanów).

Na kolejny dzień (niedzielę 29 lipca) zaplanowano m.in. zwiedzanie Lublina, rozmowy o muzyce i spotkanie lubelskiej bohemy artystycznej. – Oprócz atrakcji przewidzianych w programie mamy w zanadrzu wiele innych niespodzianek dla uczestników zlotu – zapowiada Krzysztof Stanisław Werner.

Fan Club The Beatles w Lublinie – Reaktywacja to międzynarodowa organizacja zrzeszająca Beatlefanów oraz melomanów muzyki popularnej i rockowej II połowy XX wieku, działająca z autoryzacją The Beatles Story Muzeum w Liverpoolu. Jest kontynuacją „pierwszej generacji” fan klubu, który działał w Lublinie w latach 1982-1990 (należeli do niego m.in. Jerzy Janiszewski, Hirek Wrona, Piotr Metz, Beata Michniewicz, Piotr Majewski czy John McGrath). Podczas swoich spotkań klubowicze skupiają się nie tylko na Wielkiej Czwórce, ale też na innych muzykach, pośrednio lub bezpośrednio związanych z Beatlesami, począwszy od solowej twórczości FabFour, po Pink Floyd, Moody Blues, Wings, Michaela Jacksona czy Rihannę. – Nasz fan klub pełni rolę miejsca dyskusji, gdzie omawiamy każdy element muzyki związany z Beatlesami, jak również promujemy twórczość indywidualną fanów, którzy zainspirowali się muzyką Beatlesów – wyjaśniają.

Wstęp na III Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów jest bezpłatny; mile widziani są wszyscy, nie tylko fani zespołu z Liverpoolu. Zlot będzie rejestrowany przez kilka kamer i transmitowany na żywo na cztery kontynenty. Dodatkową pamiątką będą fan klubowe fotosy oraz promocyjne materiały wideo. Organizatorzy uprzedzają więc, że uczestnictwo w zlocie będzie równoznaczne z zaakceptowaniem utrwalenia i rozpowszechniana wizerunku w ramach szerokiej działalności fan klubu.

Więcej informacji na temat zlotu oraz fan klubu można znaleźć na profilu facebookowym.

 

zdjęcia: mat. nadesłane

red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe