Nowoczesny akcelerator w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

  • 28.06.2018, 09:08
  • PL
Nowoczesny akcelerator w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej mat. prasowy
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zakupiło nowoczesny akcelerator stosowany w leczeniu chorób nowotworowych. Wartość urządzenia to ponad 7 mln złotych. Taki zakup zagwarantuje pacjentom wysoką dokładność na każdym etapie leczenia – cieszą się pracownicy COZL.

Akcelerator Versa HD firmy Elekta to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń stosowanych w radioterapii i zabiegach radiochirurgii. – Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej od początku swojej działalności wykorzystuje najbardziej zaawansowaną technologię medyczną. Zakup akceleratora z pozyskanych środków ministerialnych był jedną z naszych priorytetowych inwestycji. Umożliwi nam realizację nowoczesnych technik radioterapeutycznych, gwarantując wysoką dokładność na każdym etapie leczenia – mówi dr Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

Rozwój i zastosowanie nowoczesnych technik leczenia w polskiej onkologii jest priorytetem od kilku lat. Dostęp do tak wysokiej klasy aparatury jest możliwy wyłącznie w najlepszych ośrodkach onkologicznych. Aktualnie tej klasy wyposażenie posiada tylko pięć zakładów radioterapii w Polsce – dodaje Tomasz Iwanicki, commercial director w firmie Elekta sp. z o.o.

Nowy akcelerator znajduje się w Zakładzie Radioterapii COZL. Umożliwi leczenie najbardziej skomplikowanych przypadków nowotworów. Zapewni też wzrost bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów. – Zapotrzebowanie na tego typu nowoczesne, specjalistyczne urządzenie było w naszym regionie od dawna. Tylko w samym 2017 roku w Zakładzie Radioterapii Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej leczonych było niemal 2503 pacjentów, w tym ponad 1800 radykalnie, z intencją trwałego wyleczenia – podkreśla dr Krzysztof Paprota, kierownik Zakładu Radioterapii COZL.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie jest jedynym pełnoprofilowym, wysokospecjalistycznym centrum onkologicznym w województwie lubelskim. Świadczenia realizowane przez szpital obejmują m.in. onkologię kliniczną i ogólną, hematoonkologię, chirurgię onkologiczną oraz radioterapię.

Pierwsi pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu już w czerwcu.

 

zdjęcia: mat. prasowe

PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe