Teatr Muzyczny: finał sezonu w hiszpańskich rytmach. Uwaga, KONKURS!

  • 15.06.2018, 10:59 (aktualizacja 15.06.2018, 11:57)
  • red.
Teatr Muzyczny: finał sezonu w hiszpańskich rytmach. Uwaga, KONKURS! Mieczysław Sachadyn
Na zakończenie sezonu artystycznego Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza swoich widzów w świat hiszpańskiej operetki. Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na jutrzejszy spektakl „Zarzuela ole”.

Zarzuela to popularny zwłaszcza w krajach południowych gatunek operetki, łączący w sobie melodyjność i iberyjski temperament. Jego prekursorami byli dramaturdzy Lope de Vega i Calderón de la Barca, a kontynuatorami – twórcy tzw. zarzueli romantycznej: Emilio Arietta, Federico Chueca, Fernández Caballero, Tomás Bretón, Ruperto Chapí.

Do pracy nad przygotowaniem lubelskiej premiery tego międzynarodowego projektu (odbyła się ona w lutym tego roku) udało się zaangażować m.in. śpiewaków i dyrygenta z Hiszpanii oraz znakomitego warszawskiego choreografa Piotra Czubowicza. – Wszystko po to, by jako druga instytucja w kraju zaprezentować widzom sztukę rzadko uprawianą w naszych szerokościach geograficznych, czyli zarzuelęmówi „Panoramie” dyrektor lubelskiego teatru muzycznego Iwona Sawulska.

W spektaklu można usłyszeć takie przeboje jak „Preludio” z zarzueli „Revoltosa” Ruperta Chapí, walc „Chateau Margaux” Manuela Fernández Caballero czy hiszpańską wersję naszego tańca narodowego „Mazurca de las Sombrillas” F. Moreno Torroby. Całość jest wzbogacona efektownymi hiszpańskimi tańcami w wykonaniu najlepszych tancerzy baletu Teatru Muzycznego w choreografii Piotra Czubowicza.

W sobotę na scenie zobaczymy: Annę Barską, Dorotę Laskowiecką, Michała Grabczuka i Jacka Szponarskiego oraz chór, balet i orkiestrę Teatru Muzycznego w Lublinie pod batutą Łukasza Sidoruka. Koncert poprowadzi Stefan Műnch.

Kończący sezon artystyczny 2017/2018 spektakl „Zarzuela ole!” już w sobotę 16 czerwca o godzinie 18. Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na ten wieczór. Aby je zdobyć, należy dziś do godziny 12 zadzwonić do redakcji (numer: 884 666 559) i odpowiedzieć na pytanie, które zadamy. Powodzenia!

 

zdjęcia: Mieczysław Sachadyn

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe