Lubelskie smaki podbijają stolicę

  • 04.06.2018, 12:45 (aktualizacja 04.06.2018, 14:54)
  • (km)
Lubelskie smaki podbijają stolicę
Na targach żywności w Nadarzynie prezentowały się KGW z powiatu chełmskiego i krasnostawskiego.

Koła gospodyń wiejskich z Siedliszcza (gm. Dubienka) i Żalina (gm. Ruda Huta) reprezentowały powiat chełmski 26 maja na Międzynarodowych Targach Żywności Warsaw Food Expo w Nadarzynie. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się stoisko powiatu chełmskiego ze stołem obficie zastawionym potrawami regionalnymi.

Warszawiacy kupowali pyszne pasztety, smalec z ziołami, chleb, pierogi drożdżowe, ciasta, pierniki z dedykacją dla mam z okazji Dnia Matki i napoje energetyczne. Stoisko nasze odwiedził między innymi były wicepremier Janusz Piechociński, który za naszym pośrednictwem przekazał serdeczne pozdrowienia dla bliskiego mu Chełma – powiedział Jan Rudnicki z Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Chełmie, który był organizatorem wyjazdu.

24 maja w targach Warsaw Food Expo uczestniczyła również delegacja Koła Gospodyń Wiejskich z Widniówki, reprezentująca powiat krasnostawski. Na stoisku oprócz smakowitych potraw przygotowanych przez zespół kulinarny KGW „Para z gara” znalazły się inne specjały od zaprzyjaźnionych firm i gospodarstw: „miody z namulskiego lasu” Kasi i Romka Żdżyłowskich z Widniówki, „sery z ziołami” Doroty i Jerzego Moń z Krupego oraz słynne „Ziółka” PH Krautex z Łopiennika Dolnego Kolonii... Wielkim powodzeniem cieszyły się drożdżowe oponki, które specjalnie na tę okazję przygotowały Urszula Puchacz i Joanna Bożęcka. Prawdziwym hitem smakowym okazał się sernik według autorskiego przepisu Kamili i Dawida („Para z gara”).

Panie z uśmiechem rozdawały ulotki i foldery.

Na stoisku oprócz specjałów kuchni regionalnej znalazło się miejsce na ekspozycję stroju ludowego oraz kronik i zdjęć urodzonej w Widniówce twórczyni ludowej Wiesławy Szymoniak-Grodzkiej. Kolorowe stoisko tak bardzo podobało się uczestnikom targów, że odwiedzali je liczni goście, a nawet inni wystawcy.

Były zdjęcia, filmiki, wywiady, a także kuszące propozycje – np. uczestnictwa w wystawach w Berlinie czy Norymberdze.

 

(km)

(km)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe