Przed nami regaty kajakowe UMCS – UP

  • 28.05.2018, 13:33
  • red.
Przed nami regaty kajakowe UMCS – UP UG Serniki
Już w najbliższą niedzielę osady lubelskich uczelni zmierzą się w kolejnych kajakowych regatach w Sernikach. Impreza odbędzie się już po raz piąty. W tym roku oprócz UMCS i UP do rywalizacji gościnnie staną również studenci lubelskiej politechniki. „Panorama”, tradycyjnie już, patronuje medialnie wydarzeniu.

Regaty Kajakowe UMCS – UP Serniki 2018 na Wieprzu rozpoczną się w niedzielę 3 czerwca o godzinie 13. Start przy stanicy w Wólce Rokickiej, meta: stanica Serniki. Impreza potrwa do godziny 19.

Sernickie regaty organizowane są na wzór brytyjskich zawodów Oxford – Cambridge. O nagrodę główną (ufundowaną przez wójta gminy Serniki) walczą w nich osady Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego. – W tym roku gościnnie do zawodów przystąpią też osady z Politechniki Lubelskiej. Po raz pierwszy również rywalizacja pomiędzy uczelniami została rozszerzona o nową kategorię – o puchar rektorów trzech lubelskich uczelni ścigać się będą pracownicy tych uczelni – dodaje Stanisław Marzęda, wójt gminy Serniki.

Po rywalizacji pomiędzy uczelniami do zawodów przystąpią osady reprezentujące gminy z terenu powiatu lubartowskiego i sam powiat. W kajakowych zmaganiach będą mogli wykazać się również mieszkańcy gminy Serniki oraz przedstawiciele lubartowskiego biznesu. Samorządy będą ścigać się o Puchar Starosty, natomiast reprezentanci sernickich sołectw oraz biznesmeni – o puchar ufundowany przez wójta gminy Serniki. Po zawodach tradycyjnie odbędzie się spływ rekreacyjny, w którym może wziąć udział każdy pełnoletni, potrafiący pływać uczestnik imprezy. Zmaganiom kajakarzy towarzyszyć będzie piknik integracyjny, przewidziane są również zabawy i gry dla najmłodszych, w tym runda kajakiem po stawie.

Organizatorami regat są: Gmina Serniki oraz Starostwo Powiatowe w Lubartowie. Patronat honorowy nad imprezą objęli rektorzy lubelskich uczelni: UMCS – dr hab. Stanisław Michałowski oraz UP – prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk.

 

na zdjęciach: Regaty Kajakowe UMCS – UP Serniki 2017; fot.: UG Serniki

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe