Powiat świdnicki świętuje Dzień Europy

  • 09.05.2018, 13:09
  • red.
Powiat świdnicki świętuje Dzień Europy Starostwo Powiatowe w Świdniku
Przy świdnickich drogach powiewają flagi Polski i Unii Europejskiej. W tej sposób powiat świdnicki świętuje Dzień Europy.

Flagi zawisły przy drogach powiatowych w stolicy powiatu – Świdniku. W ten sposób samorząd powiatowy włącza się w dzisiejsze obchody Dnia Europy.

Warto podkreślać naszą obecność w Unii Europejskiej, przede wszystkim ze względu na wspólne wartości, które w jej ramach dzielimy, ale również ze względu na olbrzymie korzyści, które z tego czerpiemy – podkreśla Jakub Osina, członek zarządu powiatu świdnickiego. – Środki, które pomagają nam finansować remonty dróg czy fakt, że jako obywatele poruszamy się po Europie tak swobodnie jak po najbliższej okolicy.

Dzień Europy (zwany też Dniem Unii Europejskiej) obchodzimy w rocznice ogłoszenia Deklaracji Schumana w 1950 roku. „Pokój na świecie nie mógłby być zachowany bez twórczych wysiłków na miarę grożących mu niebezpieczeństw” – tym zdaniem rozpoczyna się deklaracja, w której pięć lat po zakończeniu drugiej wojny światowej ówczesny francuski minister spraw zagranicznych przedstawił nowy współpracy politycznej w Europie. Co roku w tym dniu Europejczycy świętują pokój i jedność panujące na kontynencie, a lokalne biura Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego w UE oraz inne instytucje organizują szereg wydarzeń, w których wziąć udział mogą wszyscy zainteresowani.

 

zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Świdniku

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe