Dzień Teatru Publicznego – bilety za grosze

  • 07.05.2018, 13:52 (aktualizacja 07.05.2018, 14:57)
  • Ewa Sobkowicz
Dzień Teatru Publicznego – bilety za grosze Mieczysław Sachadyn
12 maja obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. To już czwarty raz w całej Polsce odbędzie się akcja „Grosze grają rolę”. W tym roku widzowie za bilet do teatru zapłacą 300 groszy!

Pomysł świętowania zrodził się w 2015 roku, kiedy to Teatr Publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. W tym roku w akcję „Bilet do teatru za 300 groszy” włączyło się 100 teatrów z 39 polskich miast, w tym Teatr Muzyczny w Lublinie.

W ramach akcji „Grosze graja rolę – bilet do teatru za 300 groszy” Teatr Muzyczny w Lublinie zaprezentuje spektakl muzyczny pt. „WinyLOVE story” w reżyserii Urszuli Lewartowicz.

„WinyLOVE story – muzyczne hity z czasów wielkiej płyty” to widowisko muzyczne osadzone w czasach big-beatu, potańcówek i miłości do muzyki. To podróż w czasie do okresu wielkiej płyty – nie tylko tej konstrukcyjnej, ale przede wszystkim tej winylowej – będącej materialnym symbolem pięknego okresu w rozwoju polskiej muzyki rozrywkowej.

W tle bigbeatowych rytmów rozgrywa się tytułowe „WinyLOVE story” – historia miłosna marynarza i maturzystki. Nie jest to jednak opowieść rzewna ani ckliwa. Perypetie głównego bohatera okraszone zostały dużą dawką humoru i dowcipu. Akcja widowiska rozgrywa się w wakacyjnej scenerii, przywodząc na myśl chwile relaksu i odpoczynku, które upływają najprzyjemniej tam, gdzie „morza szum, ptaków śpiew”...

Trzon muzyczny widowiska tworzą znane polskie przeboje z końca lat 60. ubiegłego stulecia, które wykonywali znani i do dziś uwielbiani artyści, m.in. Kasia Sobczyk, Karin Stanek, Helena Majdaniec, Maria Koterbska, Krzysztof Klenczon, Seweryn Krajewski, Matusz Święcicki, Jerzy Połomski, Piotr Szczepanik.

Bilety w cenie 300 groszy do nabycia w kasie Teatru Muzycznego w Lublinie, w dniu 12 maja 2018 r. od godz. 12:00. Nie można dokonywać wcześniejszych rezerwacji. Maksymalna ilość biletów dla jednej osoby – 2 szt.
 

W Lublinie w akcję „Bilet do teatru za 300 groszy” włączyły się również:
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie (spektakl „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” – 12 maja),
Teatr Stary w Lublinie (Natalia Kukulska & Marek Napiórkowski „Szukaj w snach” – 12 maja),
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie (spektakl „Proszę słonia” – 12 maja),
Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN (spektakl „Sztukmistrz z Lublina” – 19 maja).

Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, a spektakle będą wystawiane od 12 do 20 maja!

 

źródło: Ewa Sobkowicz Blog; fot.: Mieczysław Sachadyn

Ewa Sobkowicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe