Lubelski Botanik zaprasza od niedzieli

  • 13.04.2018, 10:53
  • red.
Lubelski Botanik zaprasza od niedzieli Bartosz Proll / UMCS
„I znowu wiosna wiosna wiosna wokół nas. I znowu wiosną wiosną najlepiej tracę czas” – śpiewa poeta. A jak najprzyjemniej tracić czas? Oczywiście na spacerze w pięknych okolicznościach przyrody! Od najbliższej niedzieli do końca października na codzienne i niecodzienne spacery zaprasza Ogród Botaniczny UMCS.

Już w najbliższą niedzielę (15 kwietnia) o godzinie 10 po zimowej przerwie Ogród Botaniczny UMCS zostanie otwarty dla zwiedzających. Będą oni mogli nie tylko pospacerować wśród prawie 7 tysięcy odmian roślin z całego świata zgromadzonych na ponad 21 ha, ale także wziąć udział w organizowanych tu licznych wydarzeniach edukacyjnych, rekreacyjnych i sportowych. Bo Ogród Botaniczny UMCS to takie zielone serce Lublina – twierdzi dr Grażyna Szymczak, dyrektor lubelskiego „Botanika”. – To nie jest typowy park, gdzie tylko spacerujemy, ale tutaj możemy też się uczyć, biorąc udział w różnych wydarzeniach, organizowanych właśnie w tym celu.

Oczywiście będą lubiane nie tylko przez mieszkańców naszego miasta i okolic spacery tematyczne z przewodnikiem. Seniorzy razem z wnukami będą mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach florystycznych, dzieci w zajęciach Letniej Akademii Małego Przyrodnika, a całe rodziny – m.in. w rodzinnej majówce czy święcie pszczół (sierpień). Lubelski „Botanik” dołączy też w tym roku do „biegających” ogrodów z Poznania, Mikołowa, Powsina i Łodzi – 27 lipca amatorzy biegania będą mogli spróbować swoich sił podczas pierwszej w naszym mieście edycji „Botanicznej Piątki”, czyli specjalnego biegu odbywającego się na terenie ogrodów botanicznych. We wrześniu zaś Ogród stanie się scenerią dla lektury „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego podczas kolejnego Narodowego Czytania.

Wraz z rozpoczęciem sezonu w Ogrodzie Botanicznym dla zwiedzających zostanie również otwarty Dworek Kościuszków, który w drugiej połowie XVIII w. był własnością Jana Nepomucena Kościuszki, starosty krzemienieckiego i stryja Tadeusza Kościuszki. Podczas zwiedzania obok stałych ekspozycji będzie tu można obejrzeć także czasowe wystawy tematyczne. Na pierwszej (od 15 kwietnia do 5 maja) zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt najciekawszych prac spośród 973 nadesłanych na konkurs plastyczny pt. „Wielkanoc w przyrodzie – samodzielnie wykonana kartka świąteczna”, zorganizowany dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych województwa lubelskiego.

Dworek Kościuszków będzie można zwiedzać od środy do niedzieli w godz. 10-18. Ogród Botaniczny będzie otwarty od 15 kwietnia do 31 października, od poniedziałku do piątku od godziny 9, a w soboty, niedziele i święta – od godz. 10 do zmroku. Ceny biletów wstępu pozostają bez zmian: bilet normalny wynosi 6 zł, ulgowy – 3 zł. Są karnety miesięczne lub sezonowe oraz zniżki dla posiadaczy karty Dużej Rodziny, Rodziny Trzy Plus i Karty Seniora. Dla absolwentów UMCS posiadających Kartę Absolwenta wstęp do Ogrodu jest wolny.

Więcej informacji, w tym kompletne kalendarium wydarzeń w Ogrodzie Botanicznym zaplanowanych na 2018 rok, znajduje się na stronie www.garden.umcs.lublin.pl

 

zdjęcia: Bartosz Proll / UMCS

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe