Pomysł na budżet? To ostatni dzwonek

  • 12.04.2018, 11:58
  • red.
Pomysł na budżet? To ostatni dzwonek pixabay.com
Już tylko cztery dni pozostały lublinianom, którzy mają pomysł na zmiany w swoim mieście lub dzielnicy. 15 kwietnia (w niedzielę) upływa termin składania projektów w ramach piątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Nowy regulamin przewiduje m.in. możliwość składania wniosków za pośrednictwem internetu, bez konieczności odwiedzania urzędu, a na realizację pomysłów mieszkańców, podobnie jak w ubiegłym roku, zarezerwowano w budżecie miasta 15 milionów zł. Warto więc się pospieszyć.

W tym roku nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego został uruchomiony 15 marca i trwa do 15 kwietnia. Ratusz liczy, że zmiany wprowadzone w regulaminie tegorocznej edycji jeszcze bardziej ułatwią zadanie wnioskodawcom. – Po raz pierwszy lublinianie mogą składać projekty za pośrednictwem platformy internetowej www.obywatelski.lublin.eu, bez konieczności drukowania i składania papierowej wersji wniosku – informuje Joanna Bobowska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. Osoby niekorzystające z internetu lub preferujące drogę tradycyjną mogą składać projekty za pośrednictwem formularza dostępnego w biurach obsługi mieszkańców oraz na stronie www.lublin.eu/budzetobywatelski.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Budżet Obywatelski to 15 mln zł. Zgłaszać można projekty małe (o wartości od 25 tys. zł do 300 tys. zł) oraz duże (o wartości od 300 001 zł do 1,2 mln zł). Podobnie jak w roku ubiegłym, nie trzeba do nich dołączać list popierających je mieszkańców – swoje poparcie dla poszczególnych projektów (tych, które najpierw przejdą ocenę formalną) lublinianie wyrażą głosując na nie na przełomie września i października. Na podstawie liczby ich głosów zostanie stworzona lista projektów skierowanych do realizacji, z zastrzeżeniem, że na terenie jednej dzielnicy nie może być zrealizowane więcej niż 1 projekt duży i 2 małe. – Zastrzeżenie to nie będzie miało zastosowania do projektów, które swoim zasięgiem obejmą przynajmniej trzy dzielnice – dodaje Joanna Bobowska.

Dla tych, którzy mają dobre pomysły, ale obawiają się, że nie potrafią trafnie oszacować ich kosztów, przygotowano ponadto cennik miejski, czyli spis najpopularniejszych rzeczy wybieranych przez autorów i autorki projektów. Wnioski można również skonsultować z Biurem Partycypacji Społecznej – osobiście (ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107), telefonicznie (numer: 81 466 25 60) lub przez internet (pisząc na adres [email protected]).

Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego możemy wspólnie zmienić naszą najbliższą okolicę. Liczę na to, że wszyscy chętni lublinianie skorzystają z tej szansy, ponieważ nie ma prostszej metody na zrealizowanie pomysłów mieszkańców niż Budżet Obywatelski – zachęca Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Nic, tylko siadać i pisać.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe