Pomagać po włosku to... Musica & Amore

  • 13.03.2018, 15:30 (aktualizacja 13.03.2018, 17:19)
  • red.
Pomagać po włosku to... Musica & Amore mat. organizatora
Po porywającej „Zarzueli” w najbliższy weekend Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na kolejne międzynarodowe przedsięwzięcie muzyczne. Tym razem usłyszymy muzykę włoską, a ponadto – będziemy mogli pomóc ofiarom trzęsień ziemi w centralnych Włoszech.

We wspólnym koncercie wystąpią najbardziej znani i lubiani artyści włoscy i polscy, związani z kulturą włoskiej piosenki – m.in. Alberto Amati, Sergio Bettas, Francesco Blunda, Luisa Ciciriello, Martyna Kasprzyk-Peralta, Izabela Mytnik, Divianne Safo oraz Jarek Wist. Całość poprowadzą Lucia Pascale i Matteo Mazzucca.

Ale główny celem przedsięwzięcia jest pomoc najbardziej poszkodowanym ofiarom trzęsień ziemi w centralnych Włoszech oraz na odbudowaniu kluczowego dla rozwoju regionu Instytutu Muzycznego Nelio Biondi w Camerino. Lublinianie już niejednokrotnie udowadniali, że mają wielkie serca. – Zeszłoroczna edycja wydarzenia wyprzedała się całkowicie jeszcze w przedsprzedaży – wspomina Ewa Sobkowicz z Teatru Muzycznego. – Tym razem także będzie dużo dobrej muzyki i zabawy oraz okazja, żeby podzielić się tą radością z tymi, którym jej brakuje.

Koncert „Musica & Amore” już 18 marca (w niedzielę) o godzinie 17. Bilety kosztują 60 i 70 zł (można je rezerwować w kasie teatru pod numerami: 81 532 96 65 i 502 662 956; dział sprzedaży i promocji – tel.: 81 532 25 21).

A wcześniej w Teatrze Muzycznym także „Ania z Zielonego Wzgórza” (pierwszy spektakl już jutro o 10) oraz jedna z najnowszych produkcji teatru – „WinyLOVE story”, czyli widowisko muzyczne w reżyserii Urszuli Lewartowicz, w którym tłem dla pewnej historii miłosnej jest muzyka lat 60. i 70. ubiegłego stulecia. Szczegółowy repertuar można znaleźć na stronie www.teatrmuzyczny.eu.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe