V Festiwal Zdrowia Przedszkolaka

  • 12.03.2018, 14:13
  • red.
V Festiwal Zdrowia Przedszkolaka mat. organizatorów
21 przedszkoli z naszego miasta i województwa weźmie udział w imprezie promującej zdrowy styl życia od najmłodszych lat. 14 marca w Lublinie odbędzie się V Festiwal Zdrowia Przedszkolaka – Przedszkolacy Lubelszczyzny 2018.

Organizatorami wydarzenia są: Studenckie Koło Naukowe Dietetyków Uniwersytetu Przyrodniczego oraz lubelskie Przedszkole nr 35. Po raz pierwszy Festiwal Zdrowia Przedszkolaka odbył się w 2014 roku. – Jego celem jest popularyzowanie wiedzy o żywności i jej wpływie na zdrowie oraz zachęcenie dzieci, nauczycieli i rodziców do czynnego zainteresowania się tą tematyką – wyjaśniają organizatorzy.

W tegorocznej edycji wydarzenia zaplanowano m.in. koncert laureatów konkursów o tematyce zdrowego żywienia oraz panel szkoleniowy dla dyrektorów i pracowników przedszkoli związany z problemami żywienia zbiorowego. Będzie można też podpatrzeć przykłady wdrażanych dobrych praktyk w przedszkolach należących do miejskiej sieci Szkoła Promująca Zdrowie. Przedszkolaki będą się bawić na stoiskach edukacyjnych promujących zdrowy styl życia i zasady prawidłowego żywienia, a 8 przedszkoli weźmie udział w drużynowym konkursie wiedzy.

V Festiwal Zdrowia Przedszkolaka – Przedszkolacy Lubelszczyzny 2018 odbędzie się 14 marca w godzinach 9-14.30 w Centrum Kongresowym UP.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe