Będą nowe drogi

  • 09.03.2018, 14:37 (aktualizacja 09.03.2018, 16:40)
  • red.
Będą nowe drogi Lubelski Urząd Wojewódzki
Wojewoda Przemysław Czarnek wręczył przedstawicielom lubelskich samorządów umowy w ramach tegorocznej edycji Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Wręczenie umów odbyło się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pieniądze otrzymały 34 jednostki samorządu, których wnioski zostały zakwalifikowane do dofinansowania w ramach PRGiPID na 2018 rok: 8 powiatów i 26 gmin. Łączna kwota dofinansowania wyniosła ponad 35 mln zł (wkład własny ponad 46 mln zł), co oznacza, że na terenie województwa może zostać zmodernizowanych lub wybudowanych blisko 67 km dróg.

Temat dróg gminnych zawsze był i jest przedmiotem moich działań w Warszawie, które mają na celu zwiększanie puli środków na odbudowę powiatowej i gminnej infrastruktury na terenie województwa lubelskiego i rzeczywiście tak się dzieje. Te środki zwiększają się – zaznaczył wojewoda Przemysław Czarnek. Jedną z najwyższych promes w imieniu gminy Dzwola odebrał wójt Stanisław Rożek. Kwota 310 tys. zł zostanie przeznaczona na utwardzenie dna i odwodnienie wąwozu lessowego w ciągu drogi gminnej w miejscowościach Branew Ordynacka i Branew Szlachecka. Pozostałe samorządy, których wnioski zakwalifikował ysię do dofinansowania, otrzymają swoje promesy 14 marca w Zamościu.

W ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej w 2018 roku województwo lubelskie może dysponować kwotą 60 341 388 zł. Na liście zakwalifikowanych wniosków znalazły się 54 zadania – 13 dotyczących dróg powiatowych i 41 – dróg gminnych.

Łącznie na terenie naszego województwa przebudowanych zostanie 122 km dróg. Szacunkowy koszt realizacji wszystkich zadań wyniesie ponad 134 mln zł, dotacja z budżetu państwa będzie stanowiła 44,97 proc.

Samorządy, które otrzymały promesy, na realizację zaplanowanych inwestycji samorządy mają czas do końca roku.

 

zdjęcia: Lubelski Urząd Wojewódzki

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe