Podziel się książką

  • 01.03.2018, 13:52 (aktualizacja 11.03.2018, 18:20)
  • red.
Podziel się książką facebook.com/dajzycksiazce
Książki za darmo? Od jutra można ich szukać w CSK. W ramach akcji ,,Daj żyć książce – podziel się nią” w Lublinie powstaje coraz więcej punktów, w których można znaleźć interesujące pozycje i za darmo zabrać je do domu lub oddać własne. Organizatorzy mają nadzieję, że inicjatywa wkrótce rozpowszechni się również na cały region, a nawet dalej.

„Człowiek, który nie czyta książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie potrafi czytać” – twierdził Mark Twain. Książki nie są jednak tanie – broni się wielu z ponad 60 procent Polaków, którzy według ostatnich badań bibliotekarzy nie przeczytało ani jednego dzieła literackiego. Niestety, mają trochę racji i między innymi dlatego powstała akcja ,,Daj żyć książce – podziel się nią”. W jej ramach w Lublinie (a w przyszłości – marzą organizatorzy – w całym województwie) powstają kolejne przestrzenie, w których można znaleźć interesujące pozycje i po prostu zabrać je do domu albo przynieść własne książki, żeby w domowej bibliotece zrobić miejsce na nowe.

Tylko książki, które się czyta, żyją – twierdzi Anna Augustyniak, sekretarz województwa lubelskiego i inicjatorka akcji, której współorganizatorem jest Stowarzyszenie Aktywna Europa. Zaczęło się od akcji promującej czytelnictwo, a wkrótce powstał pierwszy punkt wymiany książek w galerii Olimp. Akcja ,,Daj żyć książce – podziel się nią” jest bowiem skierowana do wszystkich, bez względu na wiek, status materialny czy wykształcenie, a jej celem jest zbudowanie i zorganizowanie społeczności aktywnie czytających oraz zachęcenie innych osób do czytania i do stałego wymieniania się książkami. Włączenie się do niej jest bardzo proste – wystarczy przynieść książki, ostemplować je i tym samym wyrazić zgodę na przekazanie do dalszego, bezpłatnego obiegu.

Kolejna przestrzeń do obdarowywania się książkami powstanie w Centrum Spotkania Kultur. Otwarcie już w piątek 2 marca o godzinie 13.30 (nie zapomnijmy o zabraniu książek na wymianę). Punkt będzie czynny codziennie w godzinach pracy CSK.

 

na zdjęciu niżej: Anna Augustyniak zachęca: podaruj książce drugie życie; zdjęcia: facebook.com/dajzycksiazce/

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe