Hrubieszów: budżet obywatelski 2018

  • 06.02.2018, 13:29
  • red.
Hrubieszów: budżet obywatelski 2018 pixabay.com
Parking? Siłownia pod chmurką? A może nowe książki do biblioteki? 16 lutego w Hrubieszowie rusza nabór projektów, które mogą być sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego.

To już druga edycja budżetu obywatelskiego w Hrubieszowie. Tak jak w ubiegłym roku, do rozdysponowania jest kwota 100 tys. złotych. Przy pisaniu projektu należy pamiętać, że koszt realizacji pojedynczego zadania nie może przekroczyć 25 proc. tej kwoty (czyli 25 tys. zł).

Propozycje zadań, jakie mogą być zrealizowane w tym roku ze środków budżetu obywatelskiego, można zgłaszać od 16 lutego do końca marca, na dostępnym na stronie internetowej miasta formularzu, który należy dostarczyć pocztą tradycyjną lub elektroniczną albo złożyć osobiście w sekretariacie urzędu. Pod projektem trzeba zebrać co najmniej 50 podpisów mieszkańców w wieku minimum 13 lat. Proponowane zadania muszą należeć do zadań własnych gminy i powinny przyczyniać się do rozwoju miasta. – Do 14 kwietnia sprawdzimy czy są one zgodne z regulaminem budżetu obywatelskiego, dzień później ogłosimy listę zadań, które spełniają wszystkie wymogi formalne, a w maju rozpocznie się głosowanie. Ostatecznie to mieszkańcy zadecydują, które projekty zostaną zrealizowane – wyjaśnia Marta Majewska, zastępca burmistrza Hrubieszowa i przewodnicząca zespołu, który będzie weryfikować wnioski.

Wykaz zgłoszonych zadań będzie dostępny do wglądu na miejskiej stronie internetowej. Wyniki głosowania mają być ogłoszone 1 czerwca. Jeśli projekt, który zdobędzie największą liczbę głosów, nie wyczerpie pełnej puli zapisanej w budżecie, szansę na realizację mają także kolejne propozycje.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe