LITPOLUKRBRIG szkoli się w planowaniu operacji defensywnych

  • 05.02.2018, 13:09 (aktualizacja 05.02.2018, 13:12)
  • PL
LITPOLUKRBRIG szkoli się w planowaniu operacji defensywnych LITPOLUKRBRIG
Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego rozpoczęła nowy cykl szkoleniowy w 2018 r. wraz z przeprowadzeniem treningu sztabowego BRAVE BAND.

Od dnia 29 stycznia do 2 lutego sztab liczący blisko 60 żołnierzy z trzech państw założycielskich rozwinął brygadowe stanowisko dowodzenia i przeprowadził trening. W międzyczasie, zgodnie z procedurami NATO, przeprowadzono wojskowy proces decyzyjny na potrzeby operacji o charakterze obronnym.

Obecny trening sztabowy zainicjował nowy cykl szkoleniowy. W tym roku, wraz z wprowadzanymi poprawkami do Porozumienia Technicznego o utworzeniu i funkcjonowaniu LITPOLUKRBRIG, Brygada zaczęła intensyfikować szkolenie w obszarach operacji defensywnych i ofensywnych – powiedział pułkownik Volodymyr Yudanov, zastępca dowódcy.

Warto wspomnieć, że w trakcie pierwszego etapu treningu sztabowego BRAVE BAND, Dowództwo połączonej Litewsko-Polsko-Ukraińskiej jednostki wydało rozkaz operacyjny. Będzie on stanowił podstawę dla kolejnego etapu treningu sztabowego dla jednostek afiliowanych pod koniec lutego.

 

źródło: LITPOLUKRBRIG

PL

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe