Oni znają drogę do Niepodległej

  • 02.02.2018, 14:21 (aktualizacja 02.02.2018, 15:25)
  • red.
Oni znają drogę do Niepodległej biuro posła A. Abramowicza
Znamy laureatów konkursu historycznego zorganizowanego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ich sukces jest tym bardziej spektakularny, że zwycięstwo wymagało znacznie większej wiedzy niż ta, którą można zdobyć sięgając do podręczników.

Dwuetapowy konkurs, skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatów bialskiego i radzyńskiego, został zorganizowany z inicjatywy posła Adama Abramowicza. Współorganizatorami były: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Oddział Biała Podlaska oraz Sanktuarium Maryjne w Leśnej Podlaskiej.

Jak zgodnie przyznawali uczestnicy – było trudniej niż na zwykłym sprawdzianie. Żeby pokonać kolejne etapy, trzeba było m.in. odpowiedzieć na 30 pytań testu oraz napisać pracę na jeden z trzech wybranych tematów. Zwycięzcy wykazali się rozległą wiedzą czerpaną nie tylko z książek i podręczników, ale także rodzinnych opowieści i archiwów.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, poprzedzone mszą świętą, odbyło się w „Sali Trzystulecia” Sanktuarium Maryjnego w Leśnej Podlaskiej. Jury wyłoniło dziewięcioro laureatów w trzech kategoriach. Otrzymali oni nagrody ufundowane przez posła Adama Abramowicza i prezydenta Andrzeja Dudę oraz zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

 

zdjęcia: biuro posła A. Abramowicza

 

Laureaci

szkoły podstawowe:
I miejsce – Jakub Sobolewski, SP nr 9 w Białej Podlaskiej
II miejsce – Weronika Dzięcioł, SP nr 3 w Białej Podlaskiej
III miejsce – Krystian Woźniak, SP nr 3 w Białej Podlaskiej

gimnazja:
I miejsce – Monika Chomiuk, Gimnazjum w Komarówce Podlaskiej
II miejsce – Bartosz Kuc, Katolickie Gimnazjum w Białej Podlaskiej
III miejsce – Michalina Łajtar, Gimnazjum w Komarówce Podlaskiej

szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Patrycja Juszczuk, Technikum ZDZ
II miejsce – Albert Belniak, I LO Radzyń Podlaski
III miejsce – Marceli Korneluk, II LO im E. Plater

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe