Studenci mają pomysł na Lublin

  • 31.01.2018, 14:34 (aktualizacja 31.01.2018, 15:39)
  • PL
Studenci mają pomysł na Lublin L. Panasiewicz / PL
Studenci drugiego roku architektury Politechniki Lubelskiej pokażą propozycje rozwiązań dla terenów zabudowy jednorodzinnej, centrum usługowego oraz cmentarza komunalnego położonych przy północnej granicy Lublina (ulice Bohaterów Września, Poligonowa, Zelwerowicza, część dzielnicy Ponikwoda).

Prezentowane na wystawie 26 projektów to prace semestralne studentów budownictwa i architektury wykonane w ramach przedmiotu projektowanie urbanistyczne i podstawy projektowania urbanistycznego. Jak podkreślają sami twórcy, projekty dotyczą koncepcji zagospodarowania przestrzennego obszarów, dla których obecnie opracowywane są miejscowe plany zagospodarowania. Prace zostały wykonane zgodnie z wytycznymi Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Lublina, a ich tematy – uzgodnione z Wydziałem Planowania Urzędu Miasta Lublin.

Co więcej, zespoły zajmujące się poszczególnymi obszarami konsultowały się i uzgadniały między sobą powiązania komunikacyjne oraz funkcje sąsiadujących obszarów. W ten sposób w każdej grupie studenckiej powstała jedna wielka makieta złożona z dopasowanych do siebie mniejszych makiet. – Dzięki tym pracom studenci doskonalili naukę projektowania powiązań komunikacyjnych i kompozycji urbanistycznej. Ćwiczyli umiejętności odzwierciedlania funkcji przez formę, poszanowanie rzeźby terenu poprzecinanego wąwozami – mówi dr inż. arch. Marzena Siestrzewitowska z Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, pod kierunkiem której pracowali młodzi architekci.

Wystawę można od dziś oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Wydziału Budownictwa i Architektury PL (ul. Nadbystrzycka 40).

 

na zdjęciu: skwerek uczelniany PL; fot.: L. Panasiewicz

PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe