Bezpiecznie rowerem w Łucku

  • 19.05.2016, 15:44 (aktualizacja 19.05.2016, 15:50)
  • Redakcja PL
Bezpiecznie rowerem w Łucku K. Sawicki
14 maja 2016 roku, w ramach Dni Europy, Konsulat Generalny RP w Łucku wspólnie z Radą Miejską zorganizowali w Łucku rajd rowerowy pod hasłem „Bezpieczna jazda na rowerze”. Mimo deszczowej pogody w imprezie wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Uczestnicy rajdu pokonali około 10-kilometrową trasę prowadzącą z Placu Teatralnego do zamku. Po drodze było kilka postojów: Muzeum Krajoznawcze, stadion sportowy, konsulat polski, katedra. W czasie każdego postoju przewodniczka z Centrum Informacji Turystycznej opowiadała o historii budynku i okolicy.

 

Wszyscy uczestnicy rajdu zostali obdarowani odblaskowymi kamizelkami, naklejkami, latarkami i innymi rowerowymi gadżetami, które zapewniają bezpieczną jazdę na rowerze. Gadżety rowerowe otrzymali także zwycięzcy konkursu o Unii Europejskiej, zorganizowanego przez RM Łucka.

 

Wszystkie gadżety rowerowe konsulat otrzymał od sponsorów z Polski: Fundacji Doroty Stalińskiej „Nadzieja”, warszawskiej Rady Miejskiej i Straży Miejskiej, Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka, dyrektora Centrum Dialogu Kostiuchnówka na Ukrainie oraz – dzięki zaangażowaniu Małgorzaty Nurzyńskiej, prezes Agencji Pracy TRADMA – od Lubelskiego Klubu Biznesu.

 

zdjęcia: Krzysztof Sawicki / MSZ

Redakcja PL

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe