Popatrzmy na te kostiumy...

  • 25.01.2018, 12:35 (aktualizacja 29.01.2018, 15:18)
  • Panorama Lubelska
Popatrzmy na te kostiumy... fot. Kasia Chmura
24 stycznia w Centrum Spotkania Kultur ruszył Festiwal Scenografii i Kostiumów "Scena w budowie". Zainaugurował go spektakl "Gorset" w reżyserii Leszka Mądzika.

Autor, jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce artystów i reżyser, a jednocześnie kurator Festiwalu, pisze o swoim spektaklu: "Gorset jest czymś, co ochrania, ale i zniewala. Często ubieramy się w jego kostium, by stworzyć iluzję kogoś, kim pragniemy być. Ta dziwna maska z czasem uwiera, a nawet boli. Prowadzi do pozbycia się tej iluzyjnej zasłony. Bezsłowny pokaz, zintegrowany z muzyką, jest próbą wejścia do tych warstw naszej natury, które konfrontują presję z wolnością".

Blogerka Ewa Sobkowicz opowiada: - Spektakl zmusza widza do refleksji i przemyśleń. W totalnej ciemności dało się wyczuć emocje i atmosferę panującą na sali,  skupienie widzów jakby zaczarowanych grą aktorów i świateł, z którymi współgrała fantastyczna muzyka Pawła Odorowicza.

Festiwal Scenografii i Kostiumów "Scena w budowie" to ogólnopolskie wydarzenie, na którym nagradzane są najlepsze polskie spektakle powstałe w ostatnim czasie. Ma na celu zaakcentowanie, jak ważna w kreacjach scenicznych jest kultura wizualna. Sama nazwa "Scena w budowie" nawiązuje do idei sztuki jako otwartej przestrzeni, gdzie wciąż można tworzyć coś nowego i odkrywczego - tworzenie bowiem na dobrą sprawę nigdy nie jest procesem dokończonym.

Oprócz spektakli konkursowych, w reżyserii m. in. Jana Klaty, Moniki Strzępki czy Ewy Kaim, na festiwalu zobaczymy wiele wydarzeń towarzyszących - wystawy, bal maskowy, koncert, pokaz prac studenckich, warsztaty artystyczne i pokazy filmowe. 

 

zdjęcia: Kasia Chmura

Panorama Lubelska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe