Obrady Rady Miasta bardziej transparentne

  • 24.01.2018, 14:01
  • Panorama Lubelska
Obrady Rady Miasta bardziej transparentne fot. lublin.mamprawowiedziec.pl
Od 31 stycznia urzędy będą miały obowiązek nagrywać i udostępniać obrady Rady Miasta. Jutrzejsza sesja będzie ostatnią nagraną przez Fundację Wolności.

Wraz z końcem stycznia wejdzie w życie "ustawa z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych". Oznacza to, że urząd ma obowiązek transmitować, nagrywać oraz udostępniać filmy w Biuletynie Informacji Publicznej.

- Jest to zmiana w dobrym kierunku. Miejska strona BIP jest miejscem, gdzie mieszkańcy szukają informacji o pracy radnych. Dobrze, że znajdą się tam również nagrania z przebiegu sesji - komentuje Krzysztof Jakubowski z Fundacji Wolności.

Dotychczasowe nagrania można obejrzeć na stronie lublin.mamprawowiedziec.pl 

Panorama Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe