Młodzież doradzi burmistrzowi

  • 19.01.2018, 14:02
  • PL
Młodzież doradzi burmistrzowi UM Włodawa
Burmistrz Wiesław Muszyński osobiście zachęca włodawskich uczniów do udziału w pracach powstającej Młodzieżowej Rady Miejskiej. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą do 25 stycznia. Uczniowie wybiorą swoich reprezentantów w lutym.

Odwiedziliśmy wszystkie włodawskie szkoły aby zachęcić uczniów do udziału w Młodzieżowej Radzie Miejskiej – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. – Bardzo mnie cieszy duże zainteresowanie młodzieży udziałem w nowopowstającym gremium. Będzie to dla nich praktyczna lekcja demokracji i okazja do zapoznania się ze specyfiką działania samorządu.

Uczniowie klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miejskiej we Włodawie do 25 stycznia. Do zgłoszenia należy dołączyć listę minimum 30 podpisów uczniów danej szkoły popierających kandydata.

W skład Młodzieżowej Rady Miejskiej wejdzie 15 uczniów reprezentujących wszystkie włodawskie szkoły, którzy wybierani będą na dwuletnią kadencję. Młodzi radni będą mogli m.in. wyrażać swoje opinie w sprawach dotyczących młodzieży, współpracując przy tym krajowymi i zagranicznymi organizacjami, których cele są zbieżne z celami rady. – Młodzieżowa Rada Miejska będzie miała również możliwość inicjowania różnego rodzaju przedsięwzięć, które będziemy aktywnie wspierać – dodaje burmistrz Muszyński.

 

fot.: UM Włodawa

PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe