Tadeusz Michalak w Muzeum Nadwiślańskim

  • 17.01.2018, 13:57 (aktualizacja 17.01.2018, 14:00)
  • PL
Tadeusz Michalak w Muzeum Nadwiślańskim mat. organizatora
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wernisaż wystawy poświęconej twórczości Tadeusza Michalaka. To będzie pierwsza pierwsza tak szeroka prezentacja dorobku architekta i artysty pochodzącego z Kazimierza Dolnego – zapowiadają organizatorzy wystawy.

Wernisaż rozpocznie się w sobotę 27 stycznia o godz. 13 w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego.

Tadeusz Michalak (ur. 1942), z wykształcenia architekt, znakomicie operuje nie tylko kreską, ale także plamą barwną. Związany z Kazimierzem Dolnym, syn łukaszowca, ucznia Tadeusza Pruszkowskiego, Antoniego Michalaka, posiada w swoim dorobku szereg widoków miasteczka. Tworzy nie tylko realistyczne pejzaże, ale także podkreślone malarsko rysunki, w których rzeczywistość łączy się z wyobraźnią. W swoim szkicowniku robi malarskie notatki nie tylko ze spacerów po Kazimierzu, ale także z licznych podróży. Artysta zaskakuje różnorodnością formy i treści, wielokrotnie wprowadzając do swoich prac element zabawy i humoru.

Na wystawie będzie można zobaczyć akwarele, rysunki oraz projekty architektoniczne Tadeusza Michalaka. – Z bogatego dorobku artysty pokażemy prace najwcześniejsze, z okresu studiów i te, które powstały ostatnio – zapowiada Seweryn Kuter, kierownik Działu Wystaw i Promocji Muzeum Nadwiślańskiego.

Kuratorką wystawy „Tadeusz Michalak. Realista czy wizjoner?” jest Dorota Seweryn-Puchalska. Prace artysty będzie można oglądać w Kazimierzu Dolnym do 8 kwietnia.

 

zdjęcie główne: Tadeusz Michalak „Kazimierz Dolny”; niżej: T. Michalak „Labirynt”; fot.: mat. organizatorów

PL

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe