Do ostatniej kropli krwi...

  • 08.01.2018, 10:42 (aktualizacja 08.01.2018, 15:50)
  • Panorama Lubelska
Do ostatniej kropli krwi... Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość
W gminie Zamość trwa "krwawa" bitwa, w której stawką jest życie i zdrowie osób potrzebujących... krwi. Obecni i przyszli krwiodawcy gminy mogą wziąć udział w nietypowym konkursie „Bitwa sołectw – do ostatniej kropli krwi”, oddając krew podczas czterech akcji.

Akcje odbędą się w tym roku w różnych wsiach gminy:

- 11 lutego 2018 - Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem.

- 13 maja 2018 - Szkoła Podstawowa w Żdanowie.

- 12 sierpnia 2018  - świetlica sołectwa Mokre.

- 18 listopada 2018 - świetlica sołectwa Zawada.

"Jedyną fabryką krwi jest ludzki organizm - tylko zdrowy dorosły człowiek jest źródłem tego bezcennego leku!" - w myśl tego hasła powstała inicjatywa mająca na celu zmotywowanie mieszkańców gminy Zamość do wzięcia udziału w Bitwie Sołectw, organizowanej przez samorząd gminy, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy oraz Zarząd Gminny Związku OSP RP w Zamościu. Konkurs  wygra sołectwo, którego mieszkańcy oddadzą najwięcej krwi. Przewidziane są atrakcyjne nagrody zespołowe i indywidualne, ufundowane przez wójta gminy.

Bitwa już trwa od 13 sierpnia 2017 r., czyli od Akcji Poboru Krwi w Mokrem i obejmie również wyżej wymienione cztery tegoroczne akcje oddawania krwi. Każdy krwiodawca z gminy może też w ramach "Bitwy" oddać krew w stacjonarnej stacji Centrum Krwiodawstwa przy Szpitalu im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, ale wówczas trzeba dodatkowo poprosić obsługę o specjalny formularz "Bitwy Sołectw - do ostatniej kropli krwi" (podczas akcji na terenie gminy Zamość nie trzeba o tym pamiętać).

 

źródło: Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość

na zdj. głównym: Ubiegłoroczna akcja oddawania krwi

Poniżej ulotka informacyjna wydarzenia w formacie pdf.

Panorama Lubelska

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe