Wspólny jubileusz

  • 18.12.2017, 09:49 (aktualizacja 18.12.2017, 14:55)
  • red.
Wspólny jubileusz mat. organizatora
Galeria Chatki Żaka ma 35 lat. Czwartkowe „urodziny” zbiegły się z jeszcze jedną ważną rocznicą – jubileusz 35-lecia swojej pracy w Akademickim Centrum Kultury obchodziła tego dnia Mieczysława Goś, animatorka kultury i założycielka galerii.

Jubileusz był okazją do wernisażu wystawy stanowiącej podsumowanie międzynarodowych warsztatów malarstwa akwarelowego. Uczestniczący w warsztatach artyści, studenci oraz mieszkańcy Lublina i Lwowa tworzyli prace pod wspólnym hasłem „Pejzaż miasta w akwareli”. Pomysłodawcami warsztatów byli Mieczysława Goś oraz Władysław Maławski, który prowadzi Klub Młodych Artystów „Skrzydła” we Lwowie. Wystawie towarzyszył wernisaż malarstwa i grafiki Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, zorganizowany z okazji 10-lecia działalności Klubu Młodych Artystów „Skrzydła”.

Mieczysława Goś vel Misia mieszka w Lublinie od 1980 roku. Od 1988 roku pracuje w Akademickim Centrum Kultury UMCS. Jest inicjatorką i założycielką galerii studenckiej, w której przez 35 lat zorganizowała ponad tysiąc wystaw promujących twórczość młodych adeptów sztuki. Jest pomysłodawczynią i organizatorką wielu konkursów plastycznych i fotograficznych, m.in.: PLAKATON, Teatr w obiektywie, Lublin w obiektywie.

Wystawa będzie czynna do 8 stycznia 2018 roku. Wstęp wolny.

 

zdjęcia: mat. organizatorów

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe