Teatr Muzyczny na Dzień Teatru Publicznego

  • 18.05.2016, 07:27 (aktualizacja 19.05.2016, 16:11)
  • Admin Admin
Teatr Muzyczny na Dzień Teatru Publicznego Piotr Gołębiowski / TM
Bilety za 400 groszy na „Porwanie Sabinek” rozeszły się w ciągu godziny, ale i tak w maju w Teatrze Muzycznym będzie bajecznie.

21 maja już po raz drugi w całej Polsce będziemy świętować Dzień Teatru Publicznego. I po raz drugi w teatrach publicznych tego dnia bilety na spektakle będą kosztowały... grosze. Dosłownie. W ubiegłym roku ich cena (250 groszy) nawiązywała do rocznicy istnienia teatru publicznego w Polsce. W tym roku odwołuje się do 400. rocznicy śmierci dramatopisarza wszech czasów Williama Szekspira.

 

W lubelskim Teatrze Muzycznym bilety w specjalnej cenie 400 groszy (tak, 4 złotych!) na „Porwanie Sabinek” zostały wykupione w ciągu godziny. Ale lubelska operetka poza spektaklem z okazji Dnia Teatru Publicznego kusi także innymi atrakcjami, na które w dodatku można, a nawet trzeba wybrać się z dziećmi.

 

Co jeszcze w maju w Teatrze Muzycznym?

 

 

PINOKIO

 

Muzyczna wersja Pinokia w reżyserii Jerzego Turowicza, na motywach powieści C. Collodiego to magiczne widowisko. Drewniany pajac podczas wędrówki po ucieczce od swojego kreatora – cieśli Dżepetta – spotyka parę zachłannych cwaniaków: lisa i kota, zostaje pochwycony i wzięty na smycz przez krewkiego chłopa, zatrudniony do teatru mistrza Ogniojada i ląduje w przepastnym brzuchu ogromnego wieloryba, by w końcu wrócić do domu i zmienić się w prawdziwego chłopca. Barwność i różnorodność scenografii, dynamika, piękne melodie i wymyślne kostiumy sprawiają, że każdorazowo młodzi widzowie zachwycają się bajką i żywiołowo reagują na kolejne przygody małego Pinokia.

 

Walory edukacyjne widowiska docenili nauczyciele lubelskich szkół, którzy każdego roku powracają do Teatru Muzycznego z kolejnymi rocznikami uczniów.

 

Reżyseria: Jerzy Turowicz; kierownictwo muzyczne: Piotr Wujtewicz; scenografia: Ireneusz Salwa; choreografia: Marcin Marzec; muzyka: Janusz Baca

 

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami.

 

18 maja godz. 9:00 i 11:30
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Bilety: 25-30 zł

 

 

CALINECZKA

 

Baśnie Andersena ujmują, zawierają głęboki sens humanistyczny i przekazują uniwersalną, ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kolorowych kwiatów, zwierząt, owadów, wróżek, dobrych i złych duchów ukazują ludzkie charaktery i problemy. Wszyscy przecież znamy: Brzydkie kaczątko, Księżniczkę na ziarnku grochu, Królową śniegu i wiele innych cudownych bajek autorstwa tego wspaniałego baśniopisarza.

 

Młody Widzu! Przygotuj się na wspaniałą podróż i zapierające dech w piersiach przygody maleńkiej dziewczynki i jej przyjaciół w magicznym świecie przyrody. Otóż w tajemniczych okolicznościach pojawia się maleńka Calineczka, która staje się radością pewnej starszej Pani. Piękny kwiat nenufaru służy jej za kołyskę, błękitne płatki fiołków zastępują materac, a płatek róży – kołdrę. Marzeniem Calineczki jest kraina elfów, lecz w trakcie swojej podróży, zostaje porwana przez rodzinę muzykujących żab „Trio skrzek”, a następnie trafia do „Rewii szczypawek”. W trakcie swojej wędrówki napotyka mysz, kreta i wiele innych ciekawych postaci. Jaki los czeka piękną dziewczynkę, komu przypadnie do gustu?

 

Ta przepełniona muzyką i śpiewem opowieść zapewni całej rodzinie doskonałą zabawę i udowodni, że nie trzeba być dużym, by dokonać wielkich czynów i stać się kimś naprawdę wyjątkowym.

 

Główne role zgrają dzieci wybrane w drodze castingu; na scenie zobaczymy także solistów, chór, balet oraz orkiestrę Teatru Muzycznego w Lublinie.

 

Reżyseria i adaptacja: Jerzy Turowicz; scenografia i kostiumy: Ireneusz Salwa; choreografia: Marcin Marzec; muzyka: Janusz Baca i Mirosław Korbut; przygotowanie wokalne: Zofia Bernatowicz; kierownictwo Muzyczne: Janusz Baca, Zofia Bernatowicz; asystent reżysera: Iwona Jarzyna Manel; asystent choreografa: Beata Kamińska

 

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami.

 

24 i 25 maja godz. 11:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Bilety: 25-30 zł

 

 

PORWANIE SABINEK

spektakl z okazji Dnia Teatru Publicznego

 

W mieszkaniu panuje względny porządek (żona Ernestyna w sanatorium, ale pokojówka Weronika na posterunku). Profesor języków starożytnych Paweł Owidowicz nie ma zielonego pojęcia o tym, że w ciągu kilku dni jego całe profesorskie życie stanie na głowie. To, o czym Paweł Owidowicz wie doskonale, to stan jego portfela, który od pewnego czasu prowokuje go do refleksji o przemijaniu i kruchości życia.

 

Paweł Owidowicz jest szacownym obywatelem, dlatego to w jego właśnie drzwiach staje dyrektor Strzyga-Strzycki z osobistym zaproszeniem na spektakl swojego teatru, który właśnie zawitał do miasta. Dowiadując się, że profesor jest autorem niepublikowanej sztuki „Porwanie Sabinek” postanawia ją natychmiast wyreżyserować i wystawić jej prapremierę w ciągu tygodnia. Odurzony spodziewaną sławą, bogactwem i uznaniem profesor zapomina o ostrożności i skromności – zgadza się na inscenizację. Jest tylko pewien mały szkopuł: żona Pawła Owidowicza nie jest – mówiąc delikatnie – do teatru przekonana. Właściwie teatru nienawidzi oraz nim gardzi. Ponieważ Ernestyna niespodziewanie wraca z Krynicy, sprawa schodzi na poziom konspiracyjny.

 

Dalsze perypetie to już parada dowcipu sytuacyjnego i literackiego. Mieszanka ambicji literackich okraszona zawiłościami rodzinnymi (Karol i chorobliwie zazdrosna Madzia) i towarzyskimi (stary znajomy Gromski i jego marnotrawny syn Emil, w którym kocha się – a jakże! – córka profesora Anulka). O tej sytuacji powiedzieć „humor” to mało, tu trzeba powiedzieć Tuwim!

 

Zapraszamy na zwariowaną komedię ze starożytnością w tle, w której pokojówka poprawia wypracowania z łaciny, a łacina dla odmiany nikogo nie obraża. Poglądowa lekcja nowoczesnej bankowości pod tytułem: Ile razy można pożyczyć to samo pięćset koron – gratis!?

 

Spektakl z okazji Dnia Teatru Publicznego. Bilety w cenie 400 groszy były dostępne wyłącznie w kasie Teatru 14 maja od godz. 14:00. Sprzedały się w ciągu godziny.

 

Reżyseria i inscenizacja: Daniel Kustosik; kierownictwo muzyczne: Andrzej Knap; scenografia i kostiumy: Anna Adamek; aranżacja: Janusz Baca; asystent reżysera: Iwona Jarzyna-Manel; asystent scenografa: Magdalena Baczyńska vel Mróz; autorzy: Franz i Paul Schonthan; adaptacja: Julian Tuwim; muzyka: Tadeusz Sygietyński

 

Czas Trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami.

 

Obsada dla terminu 21 maja 2016, 18:00:

Dyrygent: Łukasz Sidoruk
Antoni Gromski: Andrzej Witlewski
Karol Justyński: Patrycjusz Sokołowski
Madzia: Dorota Szostak-Gąska
Anulka: Małgorzata Rapa
Ernestyna: Agnieszka Piekaroś-Padzińska
Weronika: Agnieszka Kurkówna
Leonard Strzyga-Strzycki: Marcin Żychowski
Paweł Owidowicz: Jarosław Cisowski
Emil: Jakub Gąska

 

21 maja godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Bilety: 400 groszy

 

 

Kontakt w sprawie biletów:

Dział sprzedaży i promocji: tel. 81 532 25 21, tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81/ 532 96 65; kom. 502 662 956
e- mail: [email protected]; www.teatrmuzyczny.eu

Admin Admin

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe