Zagrają w turnieju piłkarskim. Pomogą chorej koleżance

  • 15.12.2017, 14:51
  • red.
Zagrają w turnieju piłkarskim. Pomogą chorej koleżance pixabay.com
Weronika Przybycień, Politechnika Lubelska, zmaga się z ciężką chorobą. Żeby pomóc materialnie i pokazać swoje wsparcie chorej koleżance studenci organizują w najbliższą niedzielę 17 grudnia o godz. 8.30 w Centrum Sportowym Politechniki Lubelskiej II charytatywny turniej w piłkę nożną halową o puchar rektora.

Zachęcamy gorąco do udziału w turnieju i kibicowania. Cały dochód z imprezy przeznaczamy dla Weroniki. Dla nas będzie to świetna zabawa i miłe spędzenie niedzielnego poranka, a dla Weroniki szansa na dalsze leczenie – mówi Damian Majewski, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.

Studenci już nieraz udowodnili, że mają dobre serca i przejmują się losem chorej koleżanki. Rok temu w ramach akcji „Weroniko Wstań” udało się zgromadzić ponad 25 tys. złotych. Jest to duża kwota, ale patrząc z perspektywy wydatków, które muszą pokryć rodzice Weroniki to kropla w morzu potrzeb.

Przypomnijmy. Weronika w styczniu 2016 r. zasłabła w trakcie zajęć i trafiła do szpitala. Lekarze zdiagnozowali krwotok śródmózgowy. Natychmiast rozpoczęła się operacja mająca na celu ratowanie życia Weroniki. Niestety lekarze musieli usunąć krwotok wraz z częścią mózgu. Po operacji Weronika znalazła się w stanie krytycznym. Po trzech dniach rozpoczęto jej wybudzanie ze śpiączki. Kiedy wszystko już wskazywało na to, że najgorsze minęło, organizm dopadły choroby: zapalenie płuc, następnie zapalenie opon mózgowych i wstrząs septyczny. Przez 30 dni Weronice podawano w dużych dawkach antybiotyki. Dopiero po 3 miesiącach wybudzono ją ze śpiączki farmakologicznej. Obecnie Weronika próbuje wrócić do normalności. Wszystkiego musi się uczyć od nowa. Chodzenie i mówienie, które kiedyś były czynnościami naturalnymi, stały się prawie niemożliwe. Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne.

Niedzielne zawody odbywają się systemem mieszanym (grupowym oraz pucharowym). Rozgrywki rozpoczynają się od zmagań grupowych. Rozlosowane zostaną 4 grupy po 4 drużyny. Z każdej grupy zostaną wyłonione 2 najlepsze drużyny, które następnie zmierzą się
w fazie pucharowej turnieju. Czas trwania meczu to 12 minut, bez zmiany stron.

 

źródło: Politechnika Lubelska

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe