Mikołaje na motorach zawiozą paczki chorym dzieciom

  • 01.12.2017, 15:16 (aktualizacja 01.12.2017, 15:20)
  • red.
Mikołaje na motorach zawiozą paczki chorym dzieciom Fot.: materiały organizatorów
Motor zamiast reniferów? Ależ oczywiście. Już po raz dziesiąty lubelscy motocykliści szykują paczki dla małych pacjentów. Każdy może przyłączyć się do akcji.

10 grudnia przed południem lubelski Plac Zamkowy zapełni się Mikołajami na... motorach. Następnie (o godzinie 11.30) barwna motocyklowa parada wyruszy w drogę, by rozwieźć paczki dzieciom, które świąt nie mogą spędzić w swoich domach. To będzie dopiero początek corocznej akcji. W jej jubileuszowej, dziesiątej edycji, w ciągu kilku dni MotoMikołaje odwiedzą pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, szpitala przy al. Kraśnickiej i Szpitala Neuropsychiatrycznego oraz dzieci z Domu Dziecka przy ul. Pogodnej i Domu Samotnej Matki.

Wręczaniu prezentów towarzyszy moc atrakcji. – Organizujemy konkursy, animacje, zabawy i wiele innych atrakcji dla dzieci, ale także dla rodziców. Dzieci, które nie mogą do nas wyjść, odwiedzamy z prezentami w ich salach szpitalnych. Nie omijamy żadnego milusińskiego – zapewnia Joanna Stępień, współorganizatorka wydarzenia.

Ponieważ w tym roku akcja obejmie znacznie więcej dzieci niż w poprzednich edycjach (kiedy MotoMikołaje odwiedzali tylko Uniwersytecki Szpital Dziecięcy), w kompletowaniu paczek przyda się każda pomoc. Potrzebne jest wszystko, bo paczek ma być ponad 500, w dodatku organizatorom zależy, żeby prezenty były jak najbardziej „trafione”. – Zbieramy zabawki, książki, słodycze, artykuły papiernicze, gadżety... – wymienia Zbigniew Orłowski ze stowarzyszenia Moto Inicjatywa, które włączyło się właśnie w organizację akcji. – Potem paczki trzeba rozsądnie skompletować, bo ich odbiorcy różnią się, chociażby płcią czy wiekiem – i szesnastoletni chłopak nie ucieszy się np. z barbie tak jak pięcioletnia dziewczynka.

Do akcji mogą przyłączyć się zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Artykuły do paczek można przynosić m.in. do City Cafe (Lublin, ul. 3 Maja 9, w godz. 9-18) i do lubelskich pubów: Rider's Pub (ul. 3 Maja 9, od godz. 18 do zamknięcia) i Ramzes (ul. Kołłątaja 3, od godz. 15). Firmy, które chcą wesprzeć MotoMikołajów, mogą uzyskać szczegółowe informacje pod numerami telefonu: 500 135 714 lub 694 447 769.

To nie jedyny sposób, żeby wziąć udział w akcji. Można również wybrać się na któryś ze wspomagających ją koncertów. Wczoraj w Cafe Ramzes odbyło się jam session, które poprowadził lubelski basista Wojciech „Dziki” Nawracała, a już jutro w Rider's Pub wystąpi prawdziwa legenda lubelskiego metalu – zespół Death Naturath. Bilet wstępu to „piątka + słodycze”, a w trakcie imprezy odbędą się też licytacje. W ostatnim w tej edycji akcji koncercie (16 grudnia w Rider's Pub) wystąpi grupa Dr Gree. Dzień później finał – czyli odwiedziny MotoMikołajów u dzieci w kolejnej placówce.

fot.: materiały organizatorów

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe