Miłość, muzyka i pomaganie – grudzień w Teatrze Muzycznym

  • 28.11.2017, 14:02 (aktualizacja 28.11.2017, 16:06)
  • red.
Miłość, muzyka i pomaganie – grudzień w Teatrze Muzycznym mat. Teatru Muzycznego w Lublinie
Końcówka roku 2017 na lubelskiej scenie muzycznej będzie rozśpiewana, roztańczona, bajeczna. Będzie też można pomóc ofiarom trzęsień ziemi w centralnych Włoszech.

Grudzień w Teatrze Muzycznym rozpocznie się koncertowo – i tak też się zakończy. Już w sobotę 2 grudnia usłyszymy bowiem koncertową wersję najnowszej produkcji Teatru – musical „Fidelitas – suita lubelska”, przygotowany specjalnie na 700. urodziny naszego miasta. Pełną wersję musicalu zobaczymy ponownie (premiera odbyła się 18 listopada) tydzień później.

Intrygująco zapowiada się również koncert sylwestrowy. „WinyLOVE story” to widowisko muzyczne w reżyserii Urszuli Lewartowicz, w którym tłem dla pewnej historii miłosnej będzie muzyka z „winylowych” lat 60. i 70. W tak zwanym „międzyczasie” nie zabraknie także przebojów, które w repertuarze lubelskiej operetki goszczą już od pewnego czasu. Teatr przygotował coś i dla dzieci („Bajkolandia” i „Kopciuszek”) i dla dorosłych (jedna z najbardziej lubianych przez lubelską publiczność operetek – „Baron cygański”).

Będzie też międzynarodowo. 7 grudnia (piątek) w koncercie utworów największych gwiazd francuskiej estrady wystąpi znakomita Ania Michałowska w towarzystwie muzyków, którzy postarają się przywołać ducha słynnego „Quintette du Hot Club de France” z wybitnym gitarzystą Django Reinhardtem na czele. Obsada koncertu „Pod dachami Paryża” prezentuje się następująco: Ania Michałowska (śpiew), Jakub Kotynia (gitary, cajon), Michał Lewartowicz (gitara), Michał Kowalczyk (kontrabas).

A w niedzielę 17 grudnia serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert muzyki włoskiej „Musica&Amore”, dzięki któremu wesprzemy najbardziej poszkodowane ofiary trzęsień ziemi w centralnych Włoszech i pomożemy odbudować Instytut Muzyczny Nelio Biondi w Camerino – zaprasza Ewa Sobkowicz z Teatru Muzycznego. W koncercie wystąpią znani i lubiani artyści włoscy i polscy (przede wszystkim ci związani z włoską piosenką) – m.in. Alberto Amati, Sergio Bettas, Francesco Blunda, Luisa Ciciriello, Martyna Kasprzyk-Peralta, Izabela Mytnik, Divianne Safo, Jarek Wist. – Będzie dużo muzyki, dobrej zabawy i okazja do podzielenia się tą radością z tymi, którym jej brakuje – zachęca ewa Sobkowicz.

Szczegółowy repertuar Teatru Muzycznego – na stronie www.teatrmuzyczny.eu.

 

zdjęcia: mat. nadesłane

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe