W Chełmie o współpracy polsko-ukraińskiej

  • 22.11.2017, 12:30
  • red.
W Chełmie o współpracy polsko-ukraińskiej Lubelski Urząd Wojewódzki
Granica – łączy czy dzieli? 21 listopada w Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orestti w Chełmie odbyło się Forum Gospodarcze Polska – Ukraina. Organizatorem wydarzenia był Lubelski Klub Biznesu.

W wydarzeniu wzięli udział przedsiębiorcy, przedstawiciele jednostek administracji samorządowych, nauki oraz organizacji biznesowych. Forum było poświęcone kluczowym aspektom współpracy polsko-ukraińskiej w obszarze gospodarczym i społecznym. – Ukraina jest i pozostanie strategicznym partnerem gospodarczym Polski, a rozwój polsko-ukraińskich relacji gospodarczych leży w dobrze pojętym interesie naszych obu narodów. Dlatego należy przykładać wagę do wszystkich inicjatyw, które wspierają wymianę handlową i procesy inwestycyjne, zarówno polskie na Ukrainie, jak i ukraińskie w Polsce – powiedział wojewoda Przemysław Czarnek otwierając konferencję.

Uczestnicy Forum podczas pięciu paneli tematycznych omawiali najważniejsze kierunki polsko-ukraińskiej współpracy oraz związane z nią oczekiwania i problemy. Jednym z nich jest temat ruchu granicznego i współpracy transgranicznej, dlatego w panelu „Granica łączy czy dzieli?” udział wzięli przedstawiciele Straży Granicznej oraz Służb Celnych. Podczas panelu „Polityka migracyjna i jej wpływ na rozwój gospodarczy” poruszono zagadnienia związane z rynkiem pracy i szkolnictwem wyższym, a uczestnicy panelu „Media w kreowaniu współczesnej współpracy transgranicznej” – m.in. przedstawiciele polskich i ukraińskich mediów – omawiali rolę komunikacji społecznej w kreowaniu wizerunku biznesu i tworzeniu klimatu do współpracy.

Jednym z założeń konferencji jest przedstawienie dostępnych mechanizmów wsparcia, a także nawiązanie współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i przedstawicielami jednostek samorządowych z Polski i Ukrainy. Istotnym celem jest pobudzanie inicjatyw i przedsięwzięć służących aktywizacji gospodarczej Polski Wschodniej. W wymiarze pragmatycznym to wskazanie szans rozwojowych oraz możliwości przekraczania barier ograniczających współpracę gospodarczą i transgraniczną – zaznacza Agnieszka Gąsior-Mazur, prezes Lubelskiego Klubu Biznesu.

 

zdjęcia: Lubelski Urząd Wojewódzki

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe