Wicepremier Morawiecki w Lublinie

  • 16.05.2016, 17:19 (aktualizacja 19.05.2016 13:25)
  • Redakcja PL
Wicepremier Morawiecki w Lublinie P. Tracz / KPRM
Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki odwiedził dziś Lublin. Spotkał się z przedsiębiorcami i studentami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Twórca „Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju” zapewnił, że wszystkie plany związane z rozwojem naszego kraju będą dopasowane do Polski Wschodniej.

Mateusz Morawiecki rozpoczął swoją wizytę od spotkania z przedsiębiorcami w lubelskim urzędzie wojewódzkim. Później na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim wygłosił wykład poświęcony koncepcji odpowiedzialnego rozwoju. Minister zapewniał lubelskich słuchaczy, że nowy rządowy plan kładzie ogromny nacisk na równomierny rozwój i przełamanie niezdrowego podziału na Polskę "A" i Polskę "B", co w praktycznym wymiarze oznacza przesunięcie części środków na rozwój infrastruktury. Pochwalił także wybór władz Lubelszczyzny, które w strategii gospodarczej regionu postawiły na informatykę i automatykę, biotechnologię, medycynę, rolnictwo i przemysł rolno-spożywczy.

 

Musimy się starać o to, żeby ten wzrost PKB był jak najzdrowszy, nie tylko jak najwyższy. Jak najzdrowszy – to znaczy oparty o oszczędności krajowe, inwestycje i długofalowy plan rozwojowy – podkreślał minister rozwoju podczas briefingu prasowego. Zaznaczył też, że polska gospodarka nie jest samowystarczalna, w związku z czym przedsiębiorcy i rządzący muszą brać pod uwagę sytuację panującą za granicą.

 

Mateusz Morawiecki odpowiada za przygotowanie i realizację strategii rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, promocję polskiej gospodarki i jej innowacyjność, a także za rozwój przedsiębiorczości i działania wspierające eksport. Zarządza systemem inwestowania Funduszy Europejskich.

 

Po spotkaniu z przedsiębiorcami i studentami wicepremier Morawiecki odwiedził zakład PZL Świdnik. Złożył także kwiaty pod pomnikiem Męczenników Majdanka.

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe