Jak rozwijać firmę rodzinną?

  • 13.11.2017, 11:33 (aktualizacja 13.11.2017, 12:46)
  • red.
Jak rozwijać firmę rodzinną? mat. organizatora
„Rozwój i współpraca szansą dla firm rodzinnych” – pod takim hasłem już po raz drugi będą w Lublinie debatować uczestnicy Wschodniego Forum Firm Rodzinnych. Konferencja odbędzie się 17 listopada 2017 r. w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym.

W Polsce około 60 proc. firm prowadzonych jest przez bliższych i dalszych członków rodziny, a małe i średnie firmy rodzinne są ważną częścią krajowej gospodarki. Jak wykazują najnowsze badania, cieszą się one też coraz większym zaufaniem. Według opublikowanego w październiku raportu „Polacy o firmach rodzinnych IV. Firmy zbudowane na zaufaniu” firmy doradczej Grant Thornton, wysoki lub bardzo wysoki poziom zaufania do rodzinnych przedsiębiorstw deklaruje aż 51,3 proc. badanych. Ponad dwa razy więcej niż wobec księży (25,2 proc.) albo bankierów (23,6 proc.).

Wschodnie Forum Firm Rodzinnych odbędzie się 17 listopada 2017 r. w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym. Będzie to już druga edycja wydarzenia, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. – Naszym celem jest stworzenie dla przedsiębiorców platformy wymiany doświadczeń oraz zachęcanie właścicieli firm rodzinnych do zdobywania wiedzy i umiejętności, a także stałego poszerzania obszaru działalności. Zależy nam na realnym oddziaływaniu na rozwój lokalnych przedsiębiorstw oraz podtrzymywaniu wartości i tradycji, o jakie opierają swą działalność firmy rodzinne – deklarują organizatorzy: poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman oraz Stowarzyszenie „Aktywna Europa”.

Uczestnicy konferencji będą omawiać najistotniejsze zagadnienia dotyczące prowadzenia rodzinnego biznesu w naszym kraju, zastanowią się również nad rolą mediów w promowaniu marki firmy rodzinnej. Podczas II Wschodniego Forum Firm Rodzinnych przedstawiciele władz, przedsiębiorców oraz organizacji non profit podpiszą także deklarację dla wspierania i rozwoju firm rodzinnych.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie rodzinnewschod.pl.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe