UMCS: muzyczno-naukowa inauguracja

  • 20.10.2017, 14:22
  • Panorama Lubelska
UMCS: muzyczno-naukowa inauguracja Michał Ciężak
W najbliższy poniedziałek odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Uroczystości uświetni także koncert „Dźwięki 700-letniego Lublina”.

Podczas inauguracji, 23 października o godz. 10.00 w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji, zostaną również wręczone m.in.: odznaczenia państwowe, odznaka honorowa za zasługi dla wynalazczości, Nagroda Naukowa Marii Curie i Nagroda im. Jerzego Giedroycia oraz medale i dyplomy dla najlepszych absolwentów uczelni. Odbędą się także immatrykulacje studentów i doktorantów, a z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 150. rocznicy urodzin Patronki naszego Uniwersytetu, wykład inauguracyjny pt. „Maria Curie-Skłodowska – dokonania i ich znaczenie dla współczesnej nauki” wygłosi prof. Jerzy Dudek.

Ponadto, w dniu inauguracji odbędzie się odnowienie doktoratu prof. dr hab. Marii Poźniak-Niedzielskiej w 50. Rocznicę obrony pracy doktorskiej na Wydziale Prawa i Administracji.

Uroczystości inauguracyjne zwieńczy natomiast koncert "Dźwięki 700-letniego Lublina". Widowisko muzyczne, które stworzył lubelski kompozytor i aranżer - Tomasz Momot, przeniesie nas w świat długiej historii dźwięków Lublina i nie tylko. Na scenie usłyszymy  solistów: Natalię Wilk, Łukasza Jemiołę oraz Jana Kondraka. Razem z nimi wystąpi Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej, kwartet smyczkowy Kwartemia Plus oraz Tomasz Momot Orkiestra. Na koncercie będzie można usłyszeć utwory skomponowane specjalnie z okazji jubileuszu 700-lecia Miasta Lublina, a także inne szlagiery polskiej piosenki, jak na przykład utwór „Już nie zapomnisz mnie”. Koncert odbędzie się o godz.18 w Chatce Żaka. Wstęp wolny.

źródło: UMCS
 

Panorama Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe