Lubelszczyzna jabłkiem stoi

  • 04.10.2017, 13:38 (aktualizacja 12.10.2017, 12:01)
  • M.C.
Lubelszczyzna jabłkiem stoi Michał Ciężak
Firma LubApple, jeden z czołowych producentów owoców w Europie wprowadza na rynek Jabłko Lubelskie. Tym samym wzbogaca listę produktów regionalnych, z którymi kojarzona jest Lubelszczyzna.

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa z udziałem zarządu LubApple. Grupa zaprezentowała swoją działalność i przedstawiła plany na przyszłość.

LubApple zostało założone w 2015 r. przez pięć największych producentów owoców z województwa lubelskiego: ZPO Stryjno-Sad, Józefów Sad Sp. z o.o., Witabo Sp. z o.o., FruVitaLand Sp. z o.o. oraz ZPO Sadpol. Firma oferuje owoce pochodzące z terenów Lubelszczyzny, która słynie z długoletnich tradycji sadowniczych. Ponad 90 procent wszystkich owoców stanowią jabłka. Pozostała oferta firmy obejmuje maliny, wiśnie, truskawki, gruszki, śliwki oraz porzeczki. Firma produkuje ok. 100 000 ton owoców rocznie.

Zadecydowaliśmy o wprowadzeniu na rynek nowej marki –Jabłko Lubelskie, która stanie się kolejnym produktem promującym Lubelszczyznę na polskim i zagranicznym rynku. Długoletnia tradycja oraz bogate doświadczenie poszczególnych podmiotów wchodzących w skład grupy doprowadziły do powstania najwyższej jakości produktu, który z powodzeniem może konkurować z innymi na rynkach światowych. –mówi Zbigniew Chołyk, prezes zarządu LubApple Sp. z o.o..

Owoce LubApple są dostępne w Polsce w sieciach sklepów Biedronka, Aldik, Makro, Stokrotka, Carrefour, Piotr i Paweł oraz E.Leclerc. Firma funkcjonuje również na rynkach zagranicznych. Obecnie LubAppledostarcza swoje produkty do kilkunastu krajów, takich jak:Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Holandia, Włochy, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Czarnogóra, Albania, Ukraina, Białoruś, Litwa, Kazachstan, Mongolia, Izrael, Jordania, Algieria, Libia, Egipt, Arabia Saudyjska oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

W tym roku firma będzie uczestniczyć w Międzynarodowych Targach w Madrycie,które mamy nadzieję zaowocują kolejnymi kontraktami o zasięgu międzynarodowym. Intensywnie się rozwijamy, inwestujemy w nowoczesne technologie i tym samym stale zwiększamy swój potencjał produkcyjny.– dodaje Zbigniew Chołyk.

Jednym z wyzwań, jakie postawiła przed sobą grupa jest chęć wyraźnego pozycjonowania jabłek na półkach sklepowych. – Kupując jabłko przeważnie klienci nie widzą jaka firma czy grupa je dostarcza. My chcemy się wyróżniać. Chodzi o to, żeby przekonać klientów o wyjątkowości naszych jabłek wśród wielu innych. – wyjaśnia Zbigniew Chołyk i dodaje: - Wiążemy spore nadzieje z tym rokiem, bo jabłek było mniej i nasze owoce mogą zostać łatwiej zauważone.

źródło: LubApple

zdjęcia: Michał Ciężak

M.C.

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe